Νέα "πεντάρα" για τη Νίκη Καλαμιάς

Λίγες μέρες μετά το 5-1 επί των Ρακούν, η Νίκη Καλαμιάς επικράτησε με το ίδιο σκορ και του ΑΟ Φιλιππιάδας.

Με τους γνώριμους σκόρερ της να βρίσκουν ξανά δίχτυα, η Νέα Νίκη Καλαμιάς δε δυσκολεύτηκε να επιβληθεί και του ΑΟ Φιλιππιάδας με 5-1. Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους, και μόλις στο 8ο λεπτό, ο Νίκαρης με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση, έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στα δίχτυα, σημειώνοντας το 1-0. Οι παίχτες του Πάνου Μπακόλα δεν έριξαν το ρυθμό τους, και στο 14ο λεπτό, ήταν η σειρά του Μουζακίτη να σκοράρει, με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής, πετυχαίνοντας έτσι το 2-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, η Νίκη με δύο γκολ στο πρώτο τέταρτο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, μην αφήνοντας ελπίδες ανατροπής στον ΑΟΦ. Αρχικά, στο 56ο λεπτό, ο Νίκαρης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 3-0, για να έρθει ο φορμαρισμένος Γκυζέλης τρία λεπτά μετά, και να πετύχει το τέταρτο γκολ για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά στο 70ο λεπτό, με το Ρεμπή να σκοράρει με προβολή, για το 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε και πάλι ο Γκυζέλης με νέο γκολ, στο 80ο λεπτό, με τη Νίκη να πετυχαίνει μέσα σε 4 μέρες 10 τέρματα σε δύο παιχνίδια, δείχνοντας πως είναι μέχρι στιγμής η πιο επικίνδυνη ομάδα του Πρωταθλήματος.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Παπανίκος Βαγγέλης - Μουσούντας Σταύρος

ΑΟ Νέα Νίκη Καλαμιάς (Μπακόλας) : Καραχάλιος Δ., Τζώρας, Ευθυμίου, Καραχάλιος Β. (46' Γιώτης), Κατσιγιάννης, Καραχάλιος Αρ., Μπακοχρήστος (65' Κουκουζέλης), Μάης (73' Καραχάλιος Φ.), Μουζακίτης, Νίκαρης, Γκυζέλης

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Καραγιάννης, Παπαρούνης, Λαμπρούσης, Αλεξίου , Κουτσογιάννης, Ρεμπής, Παντιώρας, Θειόπουλος, Μπακοδήμος, Γιάννος, Μαρκόπουλος (63' Κωστάκος)