Επιστροφή στις νίκες για την Κυράτσα

Επέστρεψε στις νίκες ο ΑΟ Αγίου Δημητρίου, επικρατώντας του ΑΟ Κορφοβουνίου με 3-0.

Η ομάδα του Πάνου Νίκου δεν είχε περιθώρια για απώλειες βαθμών, καθώς μετά την ήττα από την ΑΕ Καμπής που την πλησίασε στους δύο βαθμούς, νιώθει και την ανάσα της πολύ ανεβασμένης Ανέζας, που στα τελευταία πέντε ματς έχει μία ισοπαλία και τέσσερις νίκες, και έχει πλησιάσει στον πόντο. Στο χτεσινό ματς κόντρα στο Κορφοβούνι,δύο γρήγορα γκολ έκριναν ουσιαστικά το αποτέλεσμα, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Μόλις στο 2ο λεπτό, ο Κοντοδήμας στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, σημειώνοντας άθελά του το 1-0. Πριν προλάβουν να συνέλθουν οι παίχτες του Κορφοβουνίου, ο Καυκιάς στο 10ο λεπτό, έγραψε το 2-0, δίνοντας πολύ σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο μέρος, όμως στο 65ο λεπτό, ήρθε και τρίτο τέρμα για την Κυράτσα, αυτή τη φορά με το Φελέκη, να γράφει το 3-0. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελικό σφύριγμα, με την Κυράτσα να παραμένει μόνη δεύτερη στη βαθμολογία, πίσω μόνο από την επελαύνουσα Νίκη Καλαμιάς.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Μπουντούρης Γιάννης - Τράμπας Θωμάς

ΑΟ Αγίου Δημητρίου (Νίκου) : Παππάς, Κάλλιας, Μακρής, Μπουζάνης, Ντάκουλας, Νεραϊδιώτης, Φελέκης (68' Μακρής Α.), Σφήκας (68' Βάσιος), Βαζούρας, Δίπλας, Καυκιάς

ΑΟ Κορφοβουνίου (Γούσης) : Φώτης, Παππάς, Κοκκινέλης Γ., Κοντοδήμας, Μέγας, Παπαστράτος, Παππάς Β. (46' Σιαφάκας), Ντούλας, Τάτσης, Μπόσμος (70' Κοντοδήμας Β.), Σούλλα (73' Ζέρβας)