Νέα νίκη για τον Ολυμπιακό Καλοβάτου

Το 2 στα 2 έκανε ο Ολυμπιακός Καλοβάτου, που παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δύο νίκες σε ισάριθμα ματς για τον Ολυμπιακό Καλοβάτου, που όπως και πέρσι, έχει μπει φουριόζος στο νέο Πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας. Μένει να δούμε αν θα υπάρξει ανάλογη συνέχεια, καθώς οι "κόκκινοι" πέρσι στο δεύτερο γύρο υπέστησαν πλήρη καθίζηση. Στο χτεσινό ματς κόντρα στον ΑΟ Φιλιππιάδας, οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη, με 2-1, με τον Αντώνη Ράμα να ανοίγει το σκορ στο 38ο λεπτό, με όμορφο ψαλιδάκι, ενώ είχε προηγηθεί νωρίτερα άστοχο σουτ του ίδιου παίκτη.

Στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός πήρε κεφάλι με δύο γκολ πολύ γρήγορα, με το Βαρούχο να στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για το 2-0. Στο 64ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στη διεκδίκηση του παιχνιδιού, με το Λιάσκα να κάνει ωραία προσωπική ενέργεια και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 2-1. Ο ΑΟΦ έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, με τους γηπεδούχους να έχουν κι αυτή κάποιες μικροευκαιρίες, όπως ένα καλό φάουλ του Αντώνη Ράμα που βρήκε σε ετοιμότητα το Χουλιάρα, με το τελικό σκορ να μην αλλάζει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Καλιακάτσου.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Γεωργούλας Βαλάντης

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Γιαμούρης) : Παππάς, Θεμελής, Ρώσσιος (61' Μάρης - 90' Κολιοκώτσης), Τόλης, Ξυλογιάννης, Κωλέτσος, Ράμα Α, Κουτρομάνος (49' Τζιανούμης), Ντόκορος (61' Μπιρμπίλης), Ράμα Τζ., Ζαγγάνας

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Χουλιάρας, Κωστάκος, Κοτσαρίνης (46' Ρέμπης), Αλεξίου, Λιάσκας, Μπακοδήμος (60' Θάνης), Παντιώρας (60' Γκίζας), Τσοκάνας, Παπαλέξης, Βαρούχος, Λαχανάς (80' Λαϊνάς)