Νέα νίκη για τον Απόλλων σε βάρος του Ηροδότου

Συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία ο Απόλλων Γλυκορίζου, επικρατώντας και του Ηρόδοτου Καλογερικού με 2-1.

Σε ένα ματς που θα έκρινε την είσοδο του Ηρόδοτου στα play-out, ο Απόλλων Γλυκορίζου συνέχισε την εξαιρετική πορεία των τελευταίων αγωνιστικών, και επικράτησε με 2-1, οδηγώντας τους "κίτρινους" στα μπαράζ για παραμονή τους στην κατηγορία. Όλα κρίθηκαν στο πρώτο μισό του παιχνιδιού και συγκεκριμένα μέσα σε 8 λεπτά! Ο Ηρόδοτος άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, όταν ο Σιόζος κέρδισε πέναλτι από τον Μπίζα, και ο Νίκος Χουλιάρας δε λάθεψε, γράφοντας το 0-1. Ο Απόλλωνας αντέδρασε άμεσα, και δύο λεπτά μετά, ο Δήμος σηκώθηκε χωρίς πρόβλημα σε εκτέλεση κόρνερ, και με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα. Σα να μην έφτανε αυτό για τον Ηρόδοτο, οι γηπεδούχοι στο 27ο λεπτό πήραν το προβάδισμα, όταν από εκτέλεση φάουλ του Τσιγαρίδα, ο Δήμος και πάλι με κεφαλιά, έγραψε το τελικό 2-1.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι, με τον Απόλλωνα να σφίγγει την άμυνά του, και τον Ηρόδοτο να μην μπορεί να φτάσει στην ανατροπή. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν πλέον στα μπαράζ παραμονής στην κατηγορία, τα οποία ξεκινούν το επόμενο Σάββατο, με τον Απόλλωνα να μοιάζει τον τελευταίο καιρό σε πολύ καλύτερη κατάσταση από όλες τις αντιπάλους του.

Διαιτητής : Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί : Κοσίνας Βαγγέλης - Γκόκα Κατερίνα

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Μπίζας, Νούτσος (70' Γκαναβίας), Τσιγαρίδας, Μανιφάβας, Γκότσε, Τρούλλης, Μαλέσκος (88' Τζίμας), Μπαλαδήμας, Δήμος, Δήμητσας, Γρηγορίου (80' Δάσκαλος)

Ηρόδοτος Καλογερικού (Πρέντζας) : Δημητρίου, Γκανάρας, Ρώσσος, Hebeja, Νίκου, Χουλιάρας Α., Νούσιας, Χουλιάρας Ν., Σάκκουλας (46' Παύλου), Καπλανάι, Σιόζος (63' Ιωάννου)