Νέα νίκη για τη Φιλία

Ακόμα μια νίκη για το πρωτάθλημα ΕΣΠΕΔΕ γυναικών πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΑΟ Φιλία, επικρατώντας την Κυριακή (11/3) με 3-0 σετ της Βολίδας Κέρκυρας.

Το ρεπορτάζ του ΑΟ Φιλία για το παιχνίδι:

«Η ομάδα μας συνέχισε τις πολύ καλές εμφανίσεις και έφτασε αισίως τις 6 συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα ισοφαρίζοντας το ρεκόρ του Ηρακλή Ιωαννίνων στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Πλέον απομένει ακόμα μια αγωνιστική για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος και στόχος για την ομάδα μας είναι να κάνει την έβδομη συνεχόμενη νίκη κάτι που δεν το έχει καταφέρει καμία ομάδα μέχρι στιγμής.

Όσον αφορά στο παιχνίδι μεταξύ του ΑΟ ΦΙΛΙΑ και της Βολίδας, η ομάδα μας δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα στο να φτάσει στη νίκη. Στην αρχή του 1ου σετ οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ έως το 7-7. Από εκεί και πέρα η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό και με συνεχόμενους πόντους, κυρίως από το δύσκολο σέρβις της και την καλή άμυνα, απέκτησε διαφορά έως και 10 πόντων. Το τελικό σκορ του 1ου σετ ήταν 25-15. Παρόμοια εξελίχθηκαν και τα δύο επόμενα σετ, το σκορ των οποίων ήταν 25-15 και 25-17 αντίστοιχα».