Νέα ήττα για τη Φλωριάδα

Την ήττα με 3-0 γνώρισε στα Γιάνεννα από το Θρίαμβο Σερβιανών η Φλωριάδα.

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι στα Γιάννενα κόντρα στα Σερβιανά, η Φλωριάδα, φεύγοντας με την ήττα με 3-0, με τους γηπεδούχους να σημειώνουν τα τρία πρώτα τους τέρματα στο Πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και στο 6ο λεπτό είχαν διπλή ευκαιρία με τους Πάκο και Βραχνό, για να πάρουν τελικά κεφάλι στο σκορ στο 20ο λεπτό, όταν από σέντρα του Αλεξίου, ο Τσιαφίτσας πλάσαρε, και έγραψε το 1-0. Ο Θρίαμβος πίεσε για δεύτερο τέρμα, και είχε καλά σουτ με τους Ηλία, Αλεξίου και Μπλέτσα που βρήκαν όμως σε ετοιμότητα τον Ψαρρά. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι είχαν ακόμα ένα καλό σουτ του Ηλία, καθώς και ένα φάουλ του Διαμαντόπουλου που αμφότερα όμως έφυγαν εκτός εστίας του Ψαρρά.

Στο δεύτερο μισό, τα Σερβιανά μπήκαν και πάλι πιο δυνατά στο γήπεδο και στο 51ο λεπτό ευτύχησαν να πάρουν προβάδισμα ασφαλείας, όταν ο Αλεξίου και πάλι δημιούργησε ρήγμα από τα δεξιά και σέντραρε, με τον Μπλέτσα με ωραίο τακουνάκι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ψαρρά για δεύτερη φορά, γράφοντας το 2-0. Ο Μπλέτσας είχε τρία λεπτά μετά νέα ευκαιρία να σκοράρει πλασάροντας όμως πάνω από τα δοκάρια, για να έρθει η πρώτη φάση της Φλωριάδας στο 63ο λεπτό, όταν ο Κότσι πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Αρχοντάκη. Πέντε λεπτά μετά, διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα, όταν από πάσα του Κωσταμένα, ο Τσιαφίτσας σημείωσε με σουτ έξω από την περιοχή το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, για το 3-0. Με το σκορ στο 3-0 οι γηπεδούχοι έπαιξαν στο τελευταίο 20λεπτο με άλλον αέρα, με τον Τσιαφίτσα να έχει δύο σημαντικές ευκαιρίες να πετύχει χατ-τρικ και το 4-0, με τον Ψαρρά όμως να του αρνείται το γκολ, κρατώντας με την απόδοσή του το σκορ, σε αξιοπρεπή για τη Φλωριάδα επίπεδα.

Διαιτητής : Φίτσας (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας)  Βοηθοί : Φραγκούλης (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας) - Γκαρτζονίκας (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας)

Θρίαμβος Σερβιανών (Γκούρας) : Αρχοντάκης, Πάσχος, Πάκος, Κωσταμένας, Βραχνός, Μούτσιος (77' Δρόσος), Τσιαφίτσας, Αλεξίου (68' Κομπίλας), Μπλέτσας (75' Μελιγγιώτης), Ηλίας (77' Πολυχρόνης), Διαμαντόπουλος

ΑΟ Φλωριάδα (Γιάννος) : Ψαρράς, Γκώρος, Γκανάρας, Λεκάνης, Αντωνιάδης, Κακιώνης (86' Πανέτας), Πλατογιάννης (57' Καρύδης), Γκίκα, Γκαναβίας, Κότσι, Γουρούνας