Νέα ήττα από τον Ιόνιο για τον Πύρρο

Στα μπαράζ παραμονής θα διεκδικήσει την παραμονή του στην Α' ΕΣΚΑΒΔΕ ο Πύρρος.

Νέα ήττα γνώρισε χθες ο Πύρρος και μάλιστα εντός έδρας από τον Ιόνιο Κέρκυρας, ο οποίος βρισκόταν ακριβώς από πάνω του στον βαθμολογικό πίνακα. Πλέον, η ομάδα του Πύρρου και με βάση το πρόγραμμα των τελευταίων αγωνιστικών, αναμένεται να συμμετάσχει στα μπαράζ παραμονής στην Α' κατηγορία, εκεί όπου θα κριθεί ολόκληρη η χρονιά. Στη χθεσινή αναμέτρηση ο Πύρρος είχε ένα καταστροφικό 1ο δεκάλεπτό, όπου βρέθηκε να χάνει με 4-24, όμως βρήκε τα ψυχικά αποθέματα στο 2ο δεκάλεπτο τουλάχιστον να πλησιάσει στο σκορ (20-33) πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 3ο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα ασφαλείας που είχαν και να πάρουν τελικά την άνετη νίκη με σκορ 43-67.

Διαιτητές: Λειβαδίτης - Κολυδάς

Δεκάλεπτα: 4-24, 20-33, 34-50, 43-67

Πύρρος Αρταίων (Κωσταπαππάς): Κορδής 7(1), Ράλλης Δ, Πέτσας 7(1), Γιαννάκης2, Κάλλης 1, Καράλης, Αναγνώστου 4, Γεωργάκης 9(1), Βάσιος 3, Κότσικας, Ασσι, Δημητρίου 10

Photo credit: Γιάννης Κοσμάς