Νέα εκτός έδρας ήττα για τον Αχιλλέα

Επιστροφή στη μπασκετική αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, με την ομάδα του Νεοχωρίου να γνωρίζει την ήττα το Σάββατο (1/2) στην Πρέβεζα από τον πρωτοπόρο Άκτιο.

Ένα άσχημο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να γίνει το 18-13 του α' δεκαλέπτου, 41-26. Η ομάδα του Αχιλλέα που παρατάχθηκε με απουσίες λόγω τραυματισμών, δεν βρήκε απάντηση στην ευστοχία των γηπεδούχων έξω από τα 6.25 μ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχιλλέας ανέβασε την απόδοσή του, κυρίως στην άμυνα, όμως η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, με τους γηπεδούχους να βρίσκονται σταθερά μπροστά στο σκορ και να φτάνουν σε μία δίκαια νίκη με 72-57.

Διαιτητές: Γεροδήμος - Γαλήνας Χρ.

Δεκάλεπτα: 18-13, 41-26, 62-41, 72-57

Άκτιος Απόλλων (Δημολίτσας): Παπαδιώτης, Κάρτσακλας 29(3), Θεοδωρακάκος 1, Κίτσιος 5, Χρυσανθόπουλος, Τζάλλας 3(1), Σκαμνέλος 18(6), Παπαμιχαήλ 8, Αργυρός 1, Αρβανιτίδης 1, Πανταζής, Τσέτσικας 6

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Μεγαπάνος): Φούκας 4, Σιαπέρας Ζ. 5, Μπαρκλέσης 3(1), Αρχιμανδρίτης 16, Γιαννάκης 4, Θεοδώρου 5 (1), Σαπέρας Β. 5, Σιατής 8(1), Μόσιαλος 7