Με πρωταγωνίστρια τη Βάσω Σκάρα η Αναγέννηση πέρασε από τα Γιαννιτσά

Πρώτη νίκη για την Αναγέννηση στο φετινό πρωτάθλημα.

Με μεγάλη πρωταγωνίστρια την αγέρωχη Βάσω Σκάρα που πέτυχε 11 γκολ, η Αναγέννηση πέρασε από τα Γιαννιτσά, επικρατώντας του τοπικού Μ. Αλέξανδρου με σκορ 25-29 και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Στο α' ημίχρονο οι γηπεδούχες ξεκίνησαν δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν με 5-3 και 9-7, όμως η αρτινή ομάδα που αγωνίστηκε χωρίς τις Μούρνου και Νούλα, κατάφερε να πάει ισόπαλη στα αποδυτήρια με 13-13. Στην επανάληψη, η Αναγέννηση κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο παιχνίδι και να το διατηρήσει μέχρι τέλους, φτάνοντας στην νίκη με 25-29.

Διαιτητές: Νικολαΐδης - Τομίδης

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-3, 7-7, 9-7, 12-12, 13-13 (ημχ), 15-16, 17-19, 21-22, 22-24, 24-27, 25-29

Δίλεπτα: 3/2  Πέναλτι: 3/5 - 6/6

Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Νιζαμίδης): Πυριτίδου, Πλιόγκα 6, Πατσάνη 5, Πέγιου 5, Τρελοπούλου, Αναστασίου 4, Αναστασιάδου, Πιπιλακίδου 1, Ιωαννίδου 3, Γάζη, Χειμωνά, Παρασκευαίδου, Τομίδου 1

Αναγέννηση Άρτας (Τσέλιος):  Ζούμπου, Μπαλάφα 6, Καλοϊδή 5, Σκάρα 11, Σπυριδοπούλου, Καραμήτσου 1, Θεοδοσοπούλου, Παπακοσμά 1, Μάστακα 5, Σαϊντοβα