Με νίκη μπήκαν στο 2024 οι γυναίκες της Φιλίας

Με νίκη ξεκίνησε και τη νέα χρονιά η Φιλία που διατηρήθηκε στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Με νίκη ξεκίνησαν οι γυναίκες της Φιλίας το β' γύρο του πρωταθλήματος και παρέμειναν στην κορυφή του πρωταθλήματος. Οι αθλήτριες της αρτινής ομάδας ταξίδεψαν στη Λευκάδα το Σάββατο που πέρασε και νίκησαν με 0-3 σετ τις τοπικές Ελπίδες. Με εξαίρεση το πρώτο σετ, όπου η Φιλία φάνηκε επηρεασμένη αποχή από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις λόγω των εορτών των Χριστουγέννων, η αρτινή ομάδα δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο από τον αντίπαλο και έφτασε μία εύκολη νίκη κόντρα στην ουραγό του πρωταθλήματος. Ο προπονητής κ. Βίτσιος ξεκίνησε το παιχνίδι με αλλαγμένο το βασικό σχήμα και κατά τη διάρκεια του αγώνα είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλες τις παίκτριες που είχε στη διάθεσή του.

Διαιτητές: Αθανίτης - Βρεττός - Θέρμου

Τα σετ (0-3): 22-25, 12-25, 10-25

Φιλία Άρτας (Βίτσιος): Βίτσιου Μ., Βίτσιου Κ., Καλοκαίρη, Μήτσιου, Κατσιμπόκη, Παπαϊωάννου, Σωτηρίου, Ζήση, Μπαρμπούνη, Δήμου, Νίκου, Γκανιάτσα, Νάση