Με νίκη επί του ΑΟΚ Τζουμέρκων ολοκλήρωσε τη σεζόν ο Ακράτητος Ακροποταμιάς

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η ομάδα της Ακροποταμιάς κέρδισε τα Τζουμέρκα και τα άφησε στην 8η θέση.

Στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα τερμάτισε στο φετινό πρωτάθλημα ο Ακράτητος Ακροποταμιάς, επικρατώντας με 2-0 του ΑΟΚ Τζουμέρκων, τον οποίο η λήξη του πρωταθλήματος τον βρίσκει μία θέση χαμηλότερα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Πάνο, για να σφραγίσουν το τρίποντο της νίκης στο δεύτερο μέρος, με σουτ του Ρίζου στο 55ο λεπτό.

Διαιτητής: Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί: Αλευρή Κωνσταντίνα - Βαρέλης Βασίλης

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος Γ.): Βαγγελής, Τατσιόπουλος, Κώστας, Σμύρης, Μπίτζος Α., Γρίβας, Μπόνιος, Ρίζος, Φάκος, Κρίκας, Πάνος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.): Οικονόμου, Αλειφτήρας, Βόϊδαρος, Καραμπούλας, Κούρτης, Κατσάνος Γ., Σπανός, Κόφφας, Ψωφάκης, Κουτρομάνης Κ., Διονύσης