Με χατ-τρικ Νάστου πέρασε από το Κομπότι ο Παναγροτικός

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νάστο, ο Παναγροτικός νίκησε με 3-0 εκτός έδρας τον Σκουφά Κομποτίου και παρέμεινε στην 4άδα που οδηγεί στα play-off.

Άνετη νίκη στο Κομπότι για τον Παναγροτικό Αγ. Σπυρίδωνα, ο οποίος έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νάστο που πέτυχε χατ-τρικ, επικράτησε με 3-0 του Σκουφά και πλέον βρίσκεται μόνος στην 4η θέση της βαθμολογίας της Α' κατηγορίας που οδηγεί στα play-off, πάντα σε περίπτωση διεξαγωγής τους. Η νεανική ομάδα του Κομποτίου από την πλευρά της, η οποία έχασε με το κλείσιμο της χρονιάς τρεις βασικούς ποδοσφαιριστές λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, απομακρύνθηκε πλέον αρκετά από την 4άδα και στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος θα κυνηγήσει το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στη βαθμολογία.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και αφού απείλησαν με ένα σουτ του Μένα από πλάγια θέση που απέκρουσε ο Μούτσιος, αλλά και ένα αδύναμο σουτ του Νάστου από κοντά που μπλόκαρε εύκολα ο γκολκίπερ του Σκουφά, άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό, όταν ο Νάστος από βαθιά μπαλιά του Κολιού, πρόλαβε με πλασέ στη γωνία να κάνει το 0-1. Πέντε λεπτά αργότερα, από εκτέλεση φάουλ του Λ. Γεωργάρα, ο Κολιός από κοντά αστόχησε, ενώ στο 35' η εκτέλεση φάουλ του Λ. Γεωργάρα πέρασε ψηλά πάνω από την εστία. Οι γηπεδούχοι απείλησαν ουσιαστικά για πρώτη φορά στο 40', με τον Μαλτέζο να εκτελεί φάουλ απευθείας και τον Καρβούνη να μπλοκάρει στη γωνία του.

Στην επανάληψη, ο Σκουφάς απείλησε πρώτος, όταν ο Καραδήμας απέφυγε ωραία αντίπαλο και γύρισε στην μικρή περιοχή, με τον Θ. Γεωργάρα να βάζει επικίνδυνα το πόδι του, όμως ο Καρβούνης μπλόκαρε σταθερά. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Λ. Γεωργάρας εκτέλεσε ωραία φάουλ από τα αριστερά και ο Νάστος πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με πλασέ σημείωσε το 0-2. Στο 70' ο Φ. Παπανδρέου με διαγώνιο σουτ είδε τον Καρβούνη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια, για να διαμορφώσει το τελικό 0-3 στο 80ο λεπτό ξανά ο Νάστος, με ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή έπειτα από πάσα του Κ. Γεωργάρα. Στο εναπομείναντα λεπτά το μόνο που άλλαξε ήταν αριθμητική ισορροπία, καθώς ο Σκουφάς ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με παίχτη λιγότερο, καθώς στο 85' ο Παπαγεωργίου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής: Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί: Μέκιος Σπύρος - Πολύζος Κωνσταντίνος

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης): Μούτσιος, Παπαγεωργίου, Κώτσης, Κασελούρης Κ. (66' Στράτος), Κασελούρης Π., Καραδήμας (66' Βασίλας), Παπανδρέου Φ., Δήμος, Παπανδρέου Χ., Μαλτέζος, Μασκλαβάνος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος): Καρβούνης, Μπασιάκος (58' Γεωργάρας Κ.), Παππάς Α., Γεωργάρας Θ., Νταλάκας, Παππάς Φ. (58' Μπάκας), Μπάλλιας (80' Ζαρκαδούλας), Μένα, Νάστος, Κολιός (80' Τσάτσος), Γεωργάρας Λ. (70' Κοντοδήμας)