Με δύο γκολ στην επανάληψη έχει το απόλυτο! (vid)

Embed video:

Δείτε στο βίντεο του Χρήστου Αλεξόπουλου τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης.

Αν και δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ στο Μενίδι, η Αναγέννηση προχώρησε σε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας. Η ομάδα του Τάσου Νταλάκα σημείωσε ακόμη μία νίκη λοιπόν και έφθασε έτσι τους 54 βαθμούς ύστερα από 18 αγωνιστικές, έχοντας το απόλυτο, με την Αναγέννηση Άρτας να βρίσκεται μόνη της στη κορυφή της βαθμολογίας. Από την άλλη, η ΑΕ Μενιδίου έπειτα από τη σημερινή ήττα βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας έξι βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 64ο λεπτό, ο Αλέξανδρος Παπακίτσος αξιοποίησε την κεφαλιά πάσα του Σιδηρόπουλου έπειτα από γέμισμα του Παπαρούνη και με ιδανικό τελείωμα έβαλε μπροστά την Αναγέννηση στο σκορ. Στο 79ο λεπτό, ο Δημήτρης Παπακίτσος κέρδισε τις μονομαχίες και με διαγώνιο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή πέτυχε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους, με το σκορ να μένει και μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Κυριακού.

Διαιτητής: Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί: Καμενης - Παπανίκος

ΑΕ Μενιδίου (Παπαγεωργίου): Παπαθανασίου, Κασελούρης Κ., Κασελούρης Π., Βανάκας, Δάσκαλος Σ., Μανθιός, Παντιώρας, Κολιούλης (83' Πανέτας), Καναράς (87' Οικονόμου), Βλάχας, Νούσιας (89' Καραδήμας)

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): Μπακόλας, Χεμπέγια, Παπαρούνης, Κραμπής, Θεοδώρου (46' Λύτος), Τσελά (46' Δεληκούρας), Κατσαρός, Ασπροποταμίτης, Σταμούλης (73' Παπακίτσος Δ.), Παπακίτσος Α. (86' Βασιλάκος), Σιδηρόπουλος