"Με το δεξί" ο ΑΟ Κλειδίου

Στην παρθενική του επίσημη συμμετοχή σε Πρωτάθλημα μετά από αρκετά χρόνια, ο ΑΟ Κλειδίου επικράτησε του Ακράτητου με 0-4.

Μια εικόνα που ήταν αναμενόμενη με βάση τις κινήσεις της ομάδας το περασμένο καλοκαίρι, παρουσιάστηκε σήμερα στον αγωνιστικό χώρο, με το Κλειδί να επιβεβαιώνει πως ήρθε με σκοπό να πρωταγωνιστήσει, καθώς επικράτησε του Ακράτητου Ακροποταμιάς, με 0-4. Στο 5ο λεπτό ήρθε η πρώτη φάση του ματς, με το Στέφανο Μανιφάβα να παίρνει την κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Βασιλάκη, όμως τον Τζουμανίκα να διώχνει. Στο 10ο λεπτό ο Φελέκης σούταρε λίγο άουτ, ενώ λίγα λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι είχαν πολύ καλή στιγμή να προηγηθούν, όμως ο Κοσμάς από πολύ καλή θέση αστόχησε. Στο 19ο λεπτό ήρθε το 0-1, όταν από στημένη μπάλα και κεφαλιά του Μίγδου, ο Πάνος Δήμος από κοντά άνοιξε το σκορ. Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους, ο νεαρός Μίγδος σούταρε, όμως ο Τζουμανίκας αποσόβησε το δεύτερο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν σε δεύτερο γκολ στο 59ο λεπτό, όταν από σέντρα του Βαγγέλη Μανιφάβα, ο Φελέκης με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 0-2, για να πετύχει το 0-3 πέντε λεπτά αργότερα ο πρώην συμπαίκτης του Φελέκη στα Ραδοβύζια, Δήμος, με σουτ μέσα από την περιοχή, καταγράφοντας το δεύτερο του γκολ στο ματς. Το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε στο 70ο λεπτό, όταν ο Βασιλάκης με προσωπική ενέργεια απέφυγε δύο αντιπάλους, και μοίρασε στο Φελέκη, που πέτυχε με τη σειρά του το δεύτερο του τέρμα, για το τελικό σκορ. Στο 80ο λεπτό, το Κλειδί πλησίασε σε πέμπτο γκολ, όμως το φάουλ του Σταμούλη βρήκε το δοκάρι και το 0-4 παρέμεινε ως τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Διονύσης Δημήτρης - Αλευρή Κωνσταντίνα

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Εμιριάν, Σεϊμένης, Κώστας, Σμύρης, Τσώλης, Βαγγελής (74' Φλώρος), Δήμος, Κοσμάς (77' Κοντογιάννης), Μήτσιος (54' Αγγέλης), Τζινέρης (63' Μπακόλας)

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Μανιφάβας Ν., Δήμος Π., Μανιφάβας Ε. (87' Καλονίκης), Σταμούλης, Μανιφάβας Σ., Δήμος Σ., Φελέκης (85' Χάρος), Βασιλάκης, Δήμος Π., Ρούσσας (80' Κατσαρός), Μίγδος (85' Νούτσος)