Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τα Τζουμέρκα

Χάρη σε γκολ του Παύλου Κατσάνου στις καθυστερήσεις, τα Τζουμέρκα επικράτησαν με ανατροπή του Κομμένου, με 3-2.

Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΑΟΚ Τζουμέρκων, που επικράτησε στην έδρα του του ΠΑΣ Κομμένου, παρ' ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, με 3-2, ξεπερνώντας μάλιστα την αντίπαλό του στη βαθμολογία και ανεβαίνοντας στις θέσεις των μπαράζ. Στο 8ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απείλησαν με το Νίκο Διονύση να σουτάρει άουτ μέσα από την περιοχή, για να πάρει προβάδισμα το Κομμένο στο 11ο λεπτό, όταν Χρήστος Νάτσιος στην κόντρα επίθεση, με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 0-1. Στο 35ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το Νίκο Διονύση αυτή τη φορά να σκοράρει για το 1-1. Τελευταία φάση του πρώτου μέρους στο 41ο λεπτό, ένα καλό σουτ του Παύλου Κατσάνου που έφυγε λίγο άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στο ματς με γκολ, όταν ο Τσιρογιάννης σέντραρε και ο Χρήστος Νάτσιος μέσα από την περιοχή σκόραρε για δεύτερη φορά, για το 1-2. Ο ίδιος παίκτης στι 53' λίγο έλειψε να κάνει χατ-τρικ, όμως το σουτ του σταμάτησε στη γραμμή σε σώματα αμυντικών. Ο ΑΟΚ Τζουμέρκων μέχρι να ισοφαρίσει είχε δύο σημαντικές στιγμές με τετ α τετ του Πλεύρη που έφυγε άουτ, και σουτ του Στύλιου που έβγαλε δύσκολα ο Κόπανος, για να γράψει το 2-2 στο 75ο λεπτό, ο Γιώργος Κατσάνος με μακρινό σουτ. Στο 83ο λεπτό, ο Παύλος Κατσάνος προειδοποίησε τον Κόπανο, που έβγαλε δύσκολα το σουτ του, και τελικά, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με διαγώνιο σουτ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Αθανασίου Άγγελος - Στούπας Παύλος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Κανταρέλης, Τσιώρης, Κούρτης (90' Δήμος Β.), Κατσάνος Γ., Καραμπούλας (64' Βόιδαρος), Κατσούλας, Στύλιος, Σπανός, Διονύσης Γ. (84' Χάρος), Διονύσης Ν., Πλεύρης

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Παππάς, Κόρδας, Ντάμας, Πάνος, Λάμπρος, Νάτσιος Δ., Παππάς, Δήμος, Τσιρογιάννης, Νάτσιος Χ.