Λευκή ισοπαλία στον Παραπόταμο για το Σκουφά

Άξιζε το κάτι παραπάνω στον Παραπόταμο ο Σκουφάς, όμως η αρτινή ομάδα κόλλησε στο 0-0.

Η περιγραφή του παιχνιδιού είναι μια προσφορά της ταβέρνας :

"ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΣ"
Κομπότι Άρτας
Τηλ. 2681065293

Δεν μπόρεσε να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο στον Παραπόταμο ο Σκουφάς Κομποτίου, για να μπει στο δεύτερο γύρο με άλλη ψυχολογία μετά από δύο σερί νίκες. Η αρτινή ομάδα προσπάθησε να πετύχει ένα γκολ σε ένα γήπεδο ακατάλληλο για ποδόσφαιρο, όπως δυστυχώς βλέπουμε πολλά τέτοια στην κατηγορία, όμως δεν τα κατάφερε, έχοντας ακόμη να ανέβει ένα βουνό για να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία. Στο 15ο λεπτό ο Χρηστογιάννης είχε ένα καλό φάουλ που μπλόκαρε ο Πάντος, ενώ σε πανομοιότυπη φάση στο 25ο λεπτό, ο τερματοφύλακας του Αστέρα ήταν και πάλι "παρών". Οι γηπεδούχοι από τη μεριά τους είχαν μια καλή κεφαλιά του Γκόλια στο ημίωρο που έφυγε έξω από την εστία του Παπαχρήστου.

Σο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο και είχαν δύο καλές στιγμές στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους Παππά και Χρηστογιάννη να σπάνε την μπάλα στην περιοχή, όμως να μην ολοκληρώνονται οι προσπάθειες με αποτελεσματικότητα. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ανέβουν στο γήπεδο και να πιέσουν, έχοντας κυρίως κάποια στημένα που πέρασαν ανεκμετάλλευτα, ενώ ο Σκουφάς έψαχνε μια καλή κόντρα με το Λάμπρο Δήμο να κόβεται τελευταία στιγμή στο 80ο λεπτό, πριν τελειώσει τη φάση. Στο 85', ο Παρράς έγινε κάτοχος της μπάλα σε καλή θέση, με χώρο μπροστά του, όμως η μπάλα κόλλησε στη λάσπη και χάθηκε καλή ευκαιρία, ενώ δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90', ο Ασπροποταμίτης πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, αντικρύζοντας τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, με το Σκουφά να κρατά την ισοπαλία στα τελευταία λεπτά, και να φεύγει με το βαθμό από τη Θεσπρωτία.

Διαιτητής : Πάνος Γιάννης (Ηπείρου)  Βοηθοί : Λιόντος Κώστας (Ηπείρου) - Κόττορος Μανώλης (Ηπείρου)

Αστέρας Παραποτάμου (Σωτηρίου) : Πάντος, Μητσέλος, Πανταζής Π., Καρράς, Μητσέλος Σ., Πανταζής Χ., Κώτσιας, Παπανδρέου, Γκόλιας, Νάκος, Καλέσης

Σκουφάς Κομποτίου (Ρούσσας) : Παπαχρήστος, Καλπακούλας, Τάσσος (75' Δήμος), Σχισμένος, Παπαγιάννης, Βερλέκης, Παππάς, Ασπροποταμίτης, Παρράς (85' Μπαλάφας), Χρηστογιάννης, Μαγκάκης

Φωτογραφία : theball.gr