Λευκή ισοπαλία για Δόξα και ΑΕΞ

Στο 0-0  έμειναν Δόξα και ΑΕ Ξηροβουνίου, με το αποτέλεσμα αυτό να μην αφήνει καμία από τις δύο ομάδες ιδιαίτερα ικανοποιημένες.

Ισοπαλία χωρίς τέρματα για Δόξα και Ξηροβούνι, σε ένα δυνατό ματς χωρίς πολλές μεγάλες στιγμές μπροστά στις δύο εστίες. Η φιλοξενούμενη Δόξα προσπάθησε να σοκάρει τους γηπεδούχους μόλις στο 1ο λεπτό, με το Σιλιόγκα να σουτάρει, όμως την μπάλα να σταματά στο δοκάρι του Τσάιμου. Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο, με την επόμενη φάση να έρχεται στο 38ο λεπτό, όταν και πάλι ο Σιλιόγκας βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, όμως το πλασέ του έφυγε δίπλα από το δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΞ ανέβασε την απόδοσή της και έγινε πιο απειλητική για την εστία της Δόξας, με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να απειλούν πρώτοι, όταν ο Θανάσης πλαγιοκόπησε και γύρισε για το Βασιλάκη που δεν πρόλαβε την μπάλα τελευταία στιγμή. Πέντε λεπτά μετά, ο Τρούλλης έφυγε στην πλάτη της άμυνας, όμως δεν τελείωσε τη φάση όπως θα ήθελε. Στο 75ο λεπτό, η ΑΕΞ απείλησε και πάλι με τον Κολιό να πασάρει στο Βίτσιο που από καλή θέση σούταρε, με την μπάλα όμως να φεύγει άουτ. Στο τελευταίο τέταρτο δεν σημειώθηκε κάτι το ιδιαίτερο με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Διονύσης Δημήτρης - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΑΕ Ξηροβουνίου (Καρράς) : Τσάιμος, Τσιάπαλης, Γεωργάρας, Τρούλλης, Βίτσιος, Ανυφαντής, Ζιώρης, Θάνος, Δόσης, Τζούκας (64' Παπανίκου), Καπέλος (64' Κολιός)

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νίκου, Τσιγαρίδας, Πατσαβούρας, Αράπης, Στέργιος, Τυρολόγος, Αναγνώστου (83' Τάγκας), Κάλλιας, Θανάσης, Βασιλάκης, Σιλιόγκας