Κλείδωσε την παραμονή του ο Ηρόδοτος

Στην Α' ΕΠΣΑ θα αγωνίζεται και του χρόνου ο Ηρόδοτος Καλογερικού, που επικράτησε και στο Καλογερικό των Τζουμέρκων με 3-0.

Κανένα πρόβλημα δε είχε κόντρα στα ελλιπή Τζουμέρκα ο Ηρόδοτος, επικρατώντας με 3-0 και παραμένοντας και τυπικά στην κατηγορία. Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν πολλές φάσεις για γκολ, ωστόσο δεν κατάφεραν να σημειώσουν πάνω από τρία τέρματα απέναντι στον ΑΟΚ Τζουμέρκων που υποβιβάστηκε και μαθηματικά. Στο 15ο λεπτό, ήρθε το 1-0, όταν από προσπάθεια και παράλληλη μπαλιά του Ευαγγέλου, ο Διονύσης στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Πέντε λεπτά μετά, Σιόζος και Ρώσσιος συνδυάστηκαν, και ο τελευταίος με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής διπλασίασε τα τέρματά της ομάδας του. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε νωρίς στο δεύτερο μέρος (51'), όταν ο Χουλιάρας σέντραρε, και ο νεαρός Ευαγγέλου με κεφαλιά, σημείωσε το πρώτο του τέρμα, και έφτασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Σαρλής Χρήστος - Παπαμιχάηλ Αποστόλης

Ηρόδοτος Καλογερικού : Ρώσσιος, Χουλιάρας Α., Χουλιάρας Ν., Χεμπέγια, Καραμέτσιος, Γκώρος (46' Νούτσος), Ρώσσιος, Στεργίου, Παύλου, Σιόζος, Ευαγγέλου

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Παπαχρηστάκης) : Καραμπούλας, Κολοκύθας, Μαργώνης, Κυριαζόπουλος, Βόιδαρος, Κατσάνος Κ., Διονύσης, Στασινός, Γάτας