Καθάρισε στο β' τη Μέλισσα ο Σκουφάς

Παρ' ότι βρέθηκε να χάνει από τη Μέλισσα στο ημίχρονο με 2-0, ο Σκουφάς στο δεύτερο μέρος ήταν ανώτερος και επικράτησε με 2-4.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο Πρωτάθλημα για το Σκουφά Κομποτίου, που επικράτησε της Μέλισσας με 2-4 και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με τους Αγ. Αναργύρους, καθώς είναι οι μόνες ομάδες με δύο νίκες στα πρώτα ματς. Αντίθετα, η Μέλισσα μετρά ισάριθμες ήττες, και οι δύο μάλιστα με ανατροπή, ενώ βρέθηκε μπροστά με 2-0 στο σκορ, γεγονός που πρέπει να προβληματίσει τους γηπεδούχους. Στο σημερινό ματς, οι ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τη Μέλισσα να παίζει έξυπνα στο πρώτο μέρος, και να μην επιτρέπει στο Σκουφά να δημιουργήσει κάποια μεγάλη στιγμή, ενώ παράλληλα ήταν επικίνδυνη επιθετικά. Στο 23ο λεπτό, ο Κοσταντίνι έγινε κάτοχος της μπάλας στο ύψος της περιοχής, και με συρτό σουτ νίκησε τον Μπακόλα, για το 1-0. Στο 28ο λεπτό, η Μέλισσα διπλασίασε τα τέρματά της, με το Σακκά με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ να μην αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Μπακόλα, γράφοντας το 2-0. Οι γηπεδούχοι είχαν ένα σουτ του Κότσιαλου, που πέρασε λίγο πάνω από την εστία, ενώ στο 43ο λεπτό, συρτό σουτ του Πολύζου απόκρουσε δύσκολα ο Μπακόλας, με τον Κούση στην επαναφορά να σκοράρει αλλά να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Ο Σκουφάς από τη μεριά του πάτησε σε αρκετές περιπτώσεις στην περιοχή της Μέλισσας, όμως δεν κατάφερε να απειλήσει πέραν από κάποια μακρινά σουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ καλύτερα στο γήπεδο, και ευτύχησαν πολύ γρήγορα να φέρουν το ματς στα ίσα. Στο 48ο λεπτό, ο Μαργαρίτης με ωραίο συρτό απευθείας φάουλ, πέρασε την μπάλα δίπλα από το τείχος, γράφοντας το 2-1. Πέντε λεπτά αργότερα, σε μια πανομοιότυπη φάση, ο ίδιος παίκτης πέρασε και πάλι την μπάλα δίπλα από το τείχος σε απευθείας φάουλ, και νίκησε για δεύτερη φορά τον Γκούμπερνατ, γράφοντας το 2-2. Ο Σκουφάς με άλλη ψυχολογία πίεσε για τρίτο γκολ, έχοντας καλές στιγμές με τους Δήμο και Ντάβανο να σουτάρουν άουτ από καλές θέσεις, ενώ ο Δήμος νικήθηκε με τα πόδια από τον Γκούμπερνατ σε σουτ μέσα από την περιοχή. Το γκολ που φαινόταν ότι θα σημειώσει ο Σκουφάς ήρθε στο 70ο λεπτό, όταν οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Μαργαρίτης δε λάθεψε από την άσπρη βούλα, σημειώνοντας χατ-τρικ, για το 2-3. Η Μέλισσα προσπάθησε να βρει ένα γκολ για να φτάσει έστω στην ισοπαλία, όμως το φάουλ του Δάσκαλου και ένα φαλτσαριστό σουτ του Κούση, δεν είχαν όση δύναμη θα έπρεπε. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμόρφωσε ο Π. Δήμος στο 91ο λεπτό, όταν μετά από τραγικό λάθος του Ραπούσι, έφυγε απέναντι στον Γκούμπερνατ, και τον πλάσαρε ψύχραινα, για το 2-4

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Πολύζος Κώστας - Σαρλής Χρήστος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Γκούμπερνατ, Ευαγγελής (60' Πέτσας), Αγόρος (77' Παππάς), Νούτσος, Σακκάς (74' Ραπούσι), Πολύζος, Κακοχρήστος, Κοσταντίνι, Κότσιαλος (74' Κούσης Απ.), Σπύρου (60' Δάσκαλος), Κούσης Αλ.

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Μπακόλας, Παπαγιάννης, Στράτος, Χεμπέγια, Κασελούρης Π., Μαργαρίτης, Δήμος Π., Δήμου (89' Ζαχαράκης), Δήμος Στ. (75' Νάσο), Γρηγορίου (80' Κασελούρης Κ.), Ντάβανος