Καθάρισε στο β' το Κομπότι

Ανεβάζοντας την απόδοσή του στο δεύτερο μέρος, το Κομπότι επικράτησε του Κορφοβουνίου με 6-1.

Επιστροφή στις νίκες για το Σκουφά Κομποτίου, που επικράτησε του ΑΟ Κορφοβουνίου με 6-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Αντωνίου, που γνωρίζει καλά το γήπεδο του Δημαριού, όπου έγινε σήμερα το ματς, καθώς αγωνιζόταν στη Φλωριάδα. Στο 8ο λεπτό, ο βραχύσωμος εξτρέμ πέτυχε το πρώτο του γκολ, όταν εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν, όταν έπειτα από φάουλ και απομάκρυνση των αμυντικών, η μπάλα έφτασε στο Βαρδή που την έστειλε στα δίχτυα για το 1-1. Στο 28', ο Σκουφάς είχε την ευκαιρία να ανακτήσει το προβάδισμα, όταν ο Τάσσος κέρδισε πέναλτι, όμως ο Βερλέκης που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σκουφάς έγινε πιο αποτελεσματικός και μόλις στο 47', έκανε το 2-1, όταν ο Αντωνίου βρέθηκε στην περιοχή, σούταρε δυνατά με την μπάλα να αλλάζει και κάπου πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα. Στο 55' ο Σκουφάς φάνηκε να κλειδώνει τη νίκη, όταν ο Βερλέκης βρήκε κάθετα το νεοαποκτηθέντα Δήμο, εκείνος γύρισε παράλληλα και ο Αντωνίου σκόραρε για τρίτη φορά. Ο Δήμος έδωσε και δεύτερη ασίστ στο 67ο λεπτό, όταν βρήκε κάθετα το Θεοδωρή, και εκείνος με ωραία προσπάθεια και σουτ στη γωνία έγραψε το 4-1 για την ομάδα του. Στο 74ο λεπτό, ο Βερλέκης κέρδισε πέναλτι, με τον Τσαρακλημάνη να αναλαμβάνει αυτή τη φορά την εκτέλεση και να σκοράρει για το 5-1. Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό, ο Τάσσος με σουτ μέσα από την περιοχή, δίνοντας ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στη νίκη του Σκουφά.

Διαιτητής : Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Κανταρέλης, Δήμος (87' Κολιούλης), Κρίκας (65' Μαλτέζος), Παπαγιάννης, Τζιότζιος, Θεοδωρής, Μπελής, Τάσσος, Τσαρακλημάνης, Αντωνίου (80' Κλάιντι), Βερλέκης (75' Κυριαζής)

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Φώτης, Κοντοδήμας, Κωνσταντίνου, Αντωνίου, Βασιλείου, Βάσιος, Μακρής (67' Σούλλα), Σαμαρτζής, Βαρδής, Θάνος (14' Κουτρουμάνος), Τάτσης