Ήττα σοκ για την Αναγέννηση από το Πανόραμα (pics)

Η απρόσμενη εντός έδρας ήττα της Αναγέννησης από το Πανόραμα θέτει σε κίνδυνο την συμμετοχή της ομάδας στα πλέι οφ.

Βαριά εντός έδρας ήττα με 29-40 από το Πανόραμα γνώρισε χθες στο ΔΑΚ η Αναγέννηση, βάζοντας τους αντιπάλους της για τα καλά στο παιχνίδι της τετράδας. Με την ήττα αυτή η αρτινή μας ομάδα έχασε ταυτόχρονα την ευκαιρία να βρεθεί μόνη της στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, παραμένοντας συγκάτοικος με την Πυλαία στους 16 βαθμούς, Πανόραμα και Καματερό πλησίασαν με 14 βαθμούς και πλέον αναμένεται μεγάλη μάχη για τις δύο θέσεις των πλέι οφ, αλλά και την 5η θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι το πρώτο εικοσάλεπτο ήταν ντέρμπι (9-9), όμως οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να πάνε προηγούμενες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ στο 14-17. Στο β' ημίχρονο, οι αθλήτριες της Αναγέννησης δεν κατάφεραν να μειώσουν, αντίθετα στο δεύτερο μισό της επανάληψης η άμυνα δεν μπορούσε να σταματήσει τις φιλοξενούμενες στο γρήγορο παιχνίδι τους, ενώ και στην επίθεση τα πράγματα δεν πήγαν καλύτερα, όπου σε συνδυασμό με την πολύ καλή εμφάνιση της γκολκίπερ του Πανοράματος, είχε σαν αποτέλεσμα η Αναγέννηση να γνωρίσει την βαριά ήττα.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης - Βήτας

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 5-6, 7-7, 9-9, 11-13, 14-17 (ημχ), 18-21, 21-24, 23-28, 23-32, 26-37, 29-40

Πέναλτι: 3/5-3/3

Δίλεπτα: 7-6

Κόκκινες: 57:32 Λαζαρίδης, Βακάλης (διαπληκτίστηκαν με έντονο τρόπο μπροστά από τη γραμματεία)

Αναγέννηση Άρτας (Λαζαρίδης): Κολλύρη, Τσαουσίδου, Αμβροσιάδου 2, Ρίζου, Μόσχου, Μπουκουβάλα, Νούλα 5, Παπακώστα, Σπυριδοπούλου, Μούρνου 7, Σαϊντοβα, Ανδρίτσου 10, Καραχαρίση, Προκοπίδου 3, Μάστακα 2

ΑΕΠ Πανόραμα (Σ. Βακάλης): Κουτσιμανή 1, Λιούκα 3, Εμμανουηλίδου 6, Κουκμίση 7, Φλώρου, Αμανατίδου 3, Ε. Κουκλοτίδου, Μήγγα 1, Τσιαμούρα, Νικολάου 2, Γκονσάλβες 8, Γκόμες 3, Ελ. Κουκλοτίδου, Αμπίλντα 6