Ήττα στο Κιλκίς για τον Πρωτέα

Άμεση ήταν η επιστροφή στις ήττες για τον Πρωτέα.

Στα πρώτα είκοσι λεπτά το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο του α' ημιχρόνου ο Πρωτέας ξέφυγε με τρία τέρματα διαφορά, πηγαίνοντας στο ημίχρονο προηγούμενος με 12-9. Ο Πρωτέας στην επανάληψη είχε καλή απόδοση μόνο για λίγα λεπτά, καθώς οι γηπεδούχοι που είχαν σε εξαιρετική μέρα τον Δούγια (10 τέρματα) ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και με ένα σερί 6-1 πήραν το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο διατήρησαν μέχρι το τέλος, για το τελικό 24-22. Με αυτή την ήττα ο Πρωτέας πλέον απέχει 4 βαθμούς από τις θέσεις που οδηγούν στα play-off ανόδου.

Διαιτητές: Θεοδοσίου - Χαρίτσος

Πεντάλεπτα: 1-2, 5-5, 6-6, 6-7, 8-10, 9-12 (ημχ.), 11-14, 14-14, 17-15, 20-18, 21-18, 24-22

Δίλεπτα: 3-4  Πέναλτι: 2/3-5/6

ΓΑΣ Κιλκίς (Λαζαρίδης): Μαυρόπουλος Α. 2, Βαφειάδης Β., Γιαβασίδης 1, Κολεσιώτης, Γεώργεβιτς, Κοβλακάς, Φαχουρίδης Α. 2, Δεληγιάννης 1, Δούγιας 10, Μαυρόπουλος Χ. 3, Μέγκας 2, Φυτανίδης 3, Φαχουρίδης Σ., Σακαλής, Βαφειάδης Α., Ψάρρας

Πρωτέας Άρτας (Τσέλιος): Τσούλος, Τσέλιος Π. 4, Βουρλόκας, Ντάλας 2, Κίτσος, Τσέλιος Ν. 4, Γεωργαλής, Ρίζος, Μπίζγκα 3, Λάππας 5, Βουγιάνοβιτς 4, Τσάκαλος