Ήττα με παράπονα για τον Πύρρο στη Ναύπακτο

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Πύρρου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑΒΔΕ.

Η αρτινή ομάδα μετά από ένα κακό πρώτο δεκάλεπτο (12-5), αφού ισορρόπησε το παιχνίδι στο 2ο δεκάλεπτο (13-13), κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να πάει προηγούμενη στο τέταρτο δεκάλεπτο με 38-39. Στο κρίσιμο και τελευταίο δεκάλεπτο, αν και ο Πύρρος είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και προηγούνταν μάλιστα 39" πριν το τέλος με 50-52, μία ομολογουμένως περίεργη απόφαση για τεχνική ποινή υπέρ των γηπεδούχων, έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Ναυπάκτου να πάρει το προβάδισμα στο σκορ και τη νίκη με 56-52.

Διαιτητές: Γούργαρης - Λύτρας

Δεκάλεπτα: 12-5, 25-18, 38-39, 56-52

Πύρρος Αρταίων (Κωσταπαππάς): Σαπρίκης, Πέτσας, Οικονομίδης 2, Κότσικας 4(1), Χίντζιος 9(3), Βάσιος 4, Λώλος 14, Δημητρίου 19