Ήττα με 4‑1 για την Αμβρακία αλλά δεν άλλαξε κάτι στην ουρά (video)

Embed video:

Στο βίντεο που είναι από το κανάλι του Διαγόρα Σεβαστής στο YouTube μπορείτε να δείτε το τρίτο και το τέταρτο γκολ της γηπεδούχου ομάδας.

Έχασε από τη Σεβαστή η Αμβρακία, σε ένα παιχνίδι που δύσκολα θα μπορούσε να διεκδικήσει κάτι απέναντι στην έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και την υπεροχή στο παιχνίδι και έφτασαν στη νίκη με σκορ 4-1. Στην πρώτη καλή φάση που δημιούργησε ο Διαγόρας στο 13' ο Δεμηρτζόγλου κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος κάνοντας το 1-0. Τρία λεπτά μετά ο Καράμπελας νίκησε τον Βαρέλη πετυχαίνοντας το 2-0.

Στην επανάληψη η Αμβρακία κατάφερε να μπει ξανά στο παιχνίδι στο 55' με τον Βασίλα να μειώνει σε 2-1. Ο Διαγόρας στη συνέχεια είχε δύο δοκάρια από ισάριθμες κεφαλιές του Μπενίσκου, για να έρθει στο 86' ο Δεμηρτζόγλου με πλασέ στην απέναντι γωνία να δώσει και πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του και ουσιαστικά να τελειώσει την υπόθεση νίκη για τους γηπεδούχους. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Καρατζάογλου σε κενή εστία μετά από ωραία συνεργασία.

Διαιτητής: Τσιαουσίδης (Μακεδονίας)  Βοηθοί: Τοροσιάδης (Μακεδονίας), Μποζατζίδης (Μακεδονίας)

Διαγόρας Σεβαστής (Παπαδόπουλος): Αλυσσανδράτος, Σκλιοπίδης, Λαγδάρης, Καλουσίδης, Τερζής, Καρατζάογλου, Δερμητζόγλου (87’ Χατζηκωνσταντίνου), Μίχος, Μπενίσκος, Γεωργίου (73’ Κατσιαμήτας), Καράμπελας (59’ Δημητρουλόπουλος)

Αμβρακία Κωστακιών (Νταλάκας): Βαρέλης, Παπανίκου, Βασίλας, Μπεζεβέγκης (46’ Λύτος), Παπαρούνης, Βερλέκης, Παππάς, Ασπροποταμίτης, Σιδηρόπουλος (46’ Μπαλαδήμας), Νταλάκας (46’ Κωστακιώτης), Θεμελής