Στα προημιτελικά με «εφτάρα» τα Τζουμέρκα

Η ομάδα του ΑΟΚ Τζουμέρκων αντιμετώπισε την ΑΕ Ραδοβυζίων στο γήπεδο του Παλαιοκάτουνου και πήρε μια άνετη νίκη-πρόκριση με 7-0.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων φάνηκε από την αρχή στο γήπεδο, άλλωστε τις χωρίζει και μία κατηγορία, με το σκορ να σταματάει στο 7-0 υπέρ των «ορεινών». Στο πρώτο 20λεπτο οι γηπεδούχοι είχαν ήδη δύο δοκάρια με τον Δημήτρη Πλεύρη και τον Κώστα Κουτρομάνη. Το σκορ άνοιξε για τα Τζουμέρκα στο 24', ο νεοαποκτηθείς από την ομάδα της Ολυμπιάδας Αγ. Παρασκευής Χάρος με σουτ. Στο 27' ο Δημήτρης Πλεύρης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στο 33' ο Κώστας Κουτρομάνης έστειλε και αυτός τη μπάλα στα δίχτυα. Το σκορ στο α' ημίχρονο σταμάτησε στο 4-0, με κεφαλιά του Δημήτρη Πλεύρη στο 36ο λεπτό.

Στην επανάληψη τις εντυπώσεις έκλεψε ο Βαγγέλης Πλεύρης, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι και με χατ-τρικ (63', 79', 90') διαμόρφωσε το τελικό 7-0 υπέρ της ομάδας του.

Τέλος, να αναφέρουμε ότι τελικά παρέμεινε στην ομάδα του ΑΟΚ Τζουμέρκων ο Ηλίας Στύλιος, ενώ η ομάδα έχει προσθέσει στο ρόστερ της όπως προείπαμε τον Σταύρο Χάρο (6 γκολ πέρυσι). Από την άλλη πλευρά παρελθόν από την ομάδα αποτελούν ο Θοδωρής Σαλτογιάννης (Ηρακλής Αγ. Γεωργίου), Κώστας Τζαλοκώστας (Αναγέννηση Αρταίων), Παναγιώτης Αποστόλου (Εθνικός Φιλιππιάδας) και Παντελής Παππάς (Δόξα Άρτας).

Διαιτητής: Κουτσιαύτης Αριστομένης  Βοηθοί: Νούσιας Οδυσσέας - Κούσουλας Γιώργος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Μαργώνης): Καραμπούλας, Τσέτσος, Κωνσταντινίδης (64' Θεοδωρής), Διονύσης, Κουτρομάνης Η., Κουτρομάνης Κ., Στύλιος, Κατσάνος Γ., Πλεύρης Δ. (57' Κατσάνος Κ.), Πλεύρης Ν. (Πλεύρης Ε.), Χάρος (74' Κολοκύθας)

ΑΕ Ραδοβυζίων: Δήμος Γ., Καμζελής Λ., Κουτσοκέρας, Ζαχαρης, Τζίμας, Τσιγαρίδας Κ., Κατσαρός, Φλώρος, Καμζελής Η., Παππάς, Δήμος Π.