Ήττα για τις Παγκορασίδες της Φιλίας με 0-3 σετ

Την ήττα γνώρισε η Φιλία από τον πρωτοπόρο Φιλαθλητικό Πρέβεζας με 0-3 στο Κλειστό Γυμναστήριο της Πρέβεζας.

Στο 1ο σετ, η Αρτινή ομάδα μπήκε μουδιασμένα στο παιχνίδι, κάνοντας πολλές λανθασμένες ενέργειες σε υποδοχή και επίθεση. Έτσι δόθηκε η ευκαιρία στην τοπική ομάδα της Πρέβεζας να προηγηθεί γρήγορα στο σκορ και να κατακτήσει το σετ στη συνέχεια με 25-11.

Ίδιο σκηνικό και στο 2ο σετ, με την Πιέτα του Φιλαθλητικού να δημιουργεί ρήγματα στην υποδοχή της Φιλίας. Παρά τις προσπάθειες της Σταύρου και της Σαπλαούρα, η Φιλία δεν μπόρεσε να αντισταθεί, χάνοντας τελικά το σετ με 25-08.

Στο 3ο σετ, χωρίς να αλλάζει κάτι στην αναμέτρηση, η Σακκά του Φιλαθλητικού δημιούργησε προβλήματα στο σέρβις και η Πιέτα στην επίθεση, δίνοντας την απαραίτητη διαφορά ασφαλείας, κερδίζοντας τελικά το σετ με 25-08.

Τα σετ: 25-11, 25-08, 25-08.

Φιλαθλητικός Πρέβεζας: Πιέτα, Τζόκα, Σακκά Αικ., Τόλιου, Αρμπυρού, Κατσανάκη, Τσάλη, Ντούσκου, Σακκά Σ., Κοτσαμουράτογλου, Σοφιανού, Ούρλιχ, Κουμάση, Ρούσσου.

Α.Ο. Φιλία Άρτας: Σαπλαούρα, Ζαγαλίκη, Σταύρου, Δήμου, Κουτσού, Πέτσα, Οικονόμου, Καλύβα, Καραμπίκα.

Διαιτητής: Νάσσης Γεώργιος