Ήττα- αποκλεισμός για την Αναγέννηση

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε η Αναγέννηση από τον Αρχέλαο Κατερίνης με 1-3 σετ.

Με αλλαγές στη βασική εξάδα παρατάχθηκε η Αναγέννηση χθες (29/11), έχοντας ως αντίπαλο τον Αρχέλαο Κατερίνης. Με Τασηνίκο αντί Καραβασίλη και Τσουμάνη αντί Μπασούκα, η ομάδα στο πρώτο σετ παρουσιάστηκε αποσυντονισμένη, χάνοντας πολλές επιθέσεις και κάνοντας λάθη στην υποδοχή, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα να χάσει φυσιολογικά το σετ με 13-25.

Αντίθετη εικόνα στο 2ο σετ, όπου η Αναγέννηση με αποτελεσματικό μπλοκ και πιεστικό σέρβις του Καραβασίλη, πήρε από νωρίς ''κεφάλι'' στο σκορ με το σετ να τελειώνει με 25-16 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο 3ο και 4ο σετ, ο αρχηγός την ομάδας Μπασούκας έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές, δοκιμάζοντας ταυτόχρονα νέα σχήματα για τους επερχόμενους αγώνες.

Επόμενος αγώνας για την Αναγέννηση στις 2/12 με τον Μακεδονικό στη Θεσσαλονίκη στις 17.00.

Τα σετ (1-3): 13-25, 25-16, 18-25, 13-25

Αναγέννηση Άρτας: Μπασούκας, Λαγός, Τασηνίκος, Χαττάρι, Χονδρός, Αθανασίου, Νταλίπης(λ), Τσουμάνης, Λαϊνάς, Βρυώνης, Ταραμπίκος, Καραβασίλης, Λιανός(λ)