Ο Εθνικός προκρίθηκε εύκολα στα ημιτελικά και περιμένει αντίπαλο

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας εξασφάλισε τη συμμετοχή της στους ημιτελικούς του Κυπέλλου ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας μετά τη σημερινή νίκη του επί του Αετού Αγιάς.

Ο Εθνικός είχε εύκολο έργο απέναντι στην ομάδα της Αγιάς, η οποία αγωνίζεται στη Β' τοπική κατηγορία, την οποία και κέρδισε με σκορ 5-1, σκοράροντας τα τέσσερα από τα πέντε τέρματα στο α' ημίχρονο. Ο Νίκος Λάππας έδωσε χρόνο κυρίως σε ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αρκετά λεπτά συμμετοχής μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Για τους γηπεδούχους από δύο γκολ πέτυχαν οι Σιώτης και Θωμάς Βασίλας και ένα ο Cjapi. Το γκολ της τιμής (μείωσαν σε 4-1) για τους φιλοξενούμενους το πέτυχε ο Άκης Ντάλλας με εξαιρετικό σουτ, με τον Αετό πάντως να έχει και άλλες ευκαιρίες για γκολ. Στο άλλο παιχνίδι Κυπέλλου της ημέρας, ο Απόλλων Πάργας έκανε την έκπληξη και απέκλεισε τον Πανλευκάδιο της Γ' Εθνικής με 3-2 στα πέναλτι (0-0 κανονική διάρκεια και παράταση).

Εθνικός Φιλιππιάδας (Λάππας): Βαρέλης, Κορέσι, Αντωνιάδης, Παπαρούνης, Στούπας, Καραγκούνης, Γατσέλος, Σαραντάρης, Cjapi, Βασίλας, Σιώτης