Ήττα από την Πυλαία για την Αναγέννηση στην πρεμιέρα των play-off

Με εκτός έδρας ήττα από την Πυλαία ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη β' φάση της Α1 Γυναικών η Αναγέννηση.

Το παιχνίδι στο α' ημίχρονο ήταν ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι στην αναμέτρηση και τις γηπεδούχες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το υπέρ τους 15-14. Στην επανάληψη, η ομάδα της Πυλαίας μπήκε δυνατά και με ένα σερί 4-1, πήρε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων, με την αρτινή ομάδα πάρα την καλή απόδοση στο σκοράρισμα, και τις Σκάρα και Μάστακα να σκοράρουν 8 και 7 τέρματα αντίστοιχα, να μην έχει έξισου καλή αμυντική λειτουργία, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα στην πρεμιέρα της φάσης των πλέι-οφ με 33-29.

Διαιτητές: Θεοδοσίου - Παπούλιας

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 7-7, 9-8, 11-11, 15-14 (ημχ.), 19-15, 22-19, 24-20, 27-22, 30-24, 33-29

Δίλεπτα: 5-4  Πέναλτι: 2/3-6/7

Κόκκινες: 53:17 Τροχίδου / 59:24 Καλοιδή

ΑΕΣΧ Πυλαίας (Βακάλης): Κερλίδη 3, Ποιμενίδου 1, Τροχίδου 2, Κουκμίση 6, Τσιγαρίδα, Τσερέπη, Αθανασοπούλου, Καπρινιώτη, Κουκμίση Μ. 1, Κωστοπούλου 7, Αμπατζίδου, Θεοδοσοπούλου, Ιωαννίδου, Σελεμίδου 5, Πετρίδου, Ζηνωνίδου 6

Αναγέννηση Άρτας (Τσέλιος): Ζούμπου, Μπαλάφα 2, Καλοϊδή 2, Σκάρα 8, Νούλα 4, Σπυριδοπούλου 2, Μούρνου 4, Καραμήτσου, Θεοδοσοπούλου, Δήμου, Παπακοσμά, Μάστακα 7, Σαΐντοβα