Ισόπαλοι στα Τζουμέρκα ΑΟΚ και Ακράτητος

Στο 1-1 έμειναν στα Τζουμέρκα η γηπεδούχος ομάδα, με τον Ακράτητο Ακροποταμιάς.

Στο εξ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής της Β' ΕΠΣΑ, αναμετρήθηκαν στα Τζουμέρκα η τοπική ομάδα με τον Ακράτητο Ακροποταμιάς, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται γκολ και βαθμούς. Το πρώτο μέρος ήταν σχετικά μέτριο σε ποιότητα, με τους γηπεδούχους να απειλούν σε δύο περιπτώσεις, με ισάριθμα σουτ των Σπανού και Στύλιου στο 25' και στο 31' να φεύγουν άουτ. Ο Ακράτητος χτύπησε στην κόντρα στο 43ο λεπτό, με τον Κρίκα να βρίσκει κάθετα τον Κοσμά, κι εκείνος να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, και απείλησαν στο 58ο λεπτό, με το Στύλιο να σουτάρει και το Βαγγελή να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. Τελικά, το 1-1 σημειώθηκε στο 74ο λεπτό, όταν ο Στύλιος έβγαλε κάθετα στο Γιώργο Διονύση και εκείνος πλάσαρε εύστοχα, ισοφαρίζοντας για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα και στο 80ο λεπτό, από νέα κάθετη μπαλιά του Κρίκα, ο Παππάς νικήθηκε από τον Καραμπούλα. Ο ΑΟΚΤΖ είχε μια τελευταία ευκαιρία να πετύχει την ολική ανατροπή δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90', με το Νίκο Διονύση να σουτάρει δυνατά από μπαλιά του Στύλιου, όμως το Βαγγελή να αποσοβεί τον κίνδυνο, και το 1-1 να παραμένει.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Παπανίκος Βαγγέλης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Μαργώνης) : Καραμπούλας, Χάρος, Βαρούχος, Μακρής, Σπανός, Κατσάνος Γ., Τσιάπαλης, Στύλιος, Διονύσης Γ., Διονύσης Ν., Κατσάνος Κ.

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Βαγγέλης, Σεϊμένης, Κοσμάς, Κώστας, Τσώλης, Φλώρος, Λούλο, Παππάς, Γρίβας, Κρίκας, Κώστας Μ.Σ.