Ισόπαλοι 1-1 Αστέρας Ρόκκα και Κορφοβούνι

Μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ Αστέρας Ρόκκα και ΑΟ Κορφοβουνίου στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣ Άρτας.

Στο α' ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 39ο λεπτό, όταν ο Οικονόμου από πλάγια θέση έκανε μία σέντρα-σουτ που αιφνιδίασε τον Κίτσιο και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα καλό σουτ του Στέφανου Σιαφάκα που πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη ο Αστέρας έλεγχε το ματς μέχρι τη φάση του 59ου λεπτό, όπου μετά από γέμισμα αμυντικού πίσω από τη μεσαία γραμμή, ο Κατσούλας δεν κοντρόλαρε σωστά τη μπάλα και αυτή κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του, για να γίνει με αυτό τον τρόπο 1-1. Από εκείνη τη στιγμή και μετά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πάρουν και πάλι προβάδισμα στο σκορ, με τον 14χρονο Χρυσόστομο Γκανιάτσα, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή, να κλέβει τις εντυπώσεις και να έχει και τετ-α-τετ από πλάγια θέση το οποίο απέκρουσε σωτήρια ο Κίτσιος. Από την άλλη πλευρά οι παίκτες του Κορφοβουνίου μετά την ισοφάριση πίστεψαν ότι μπορούν να πάρουν το τρίποντο και προσπάθησαν και αυτοί με τη σειρά τους να πετύχουν κάποιο γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Τελικό σκορ στο γήπεδο στα Ρόκκα 1-1.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Καραγιάννης Θοδωρής - Παπανίκος Βαγγέλης

Αστέρας Ρόκκα (Μπαγιώργας): Κατσούλας, Μπαγιώργας Π., Καραντζάς, Βάντζος Ε., Συγίζης, Μέγας Α. (68' Γκανιάτσας Χ.), Ντεκούλης, Γκανιάτσας Η. (90' Χουλιάρας), Φράγκος, Μήλιος, Οικονόμου (Σιαφάκας Χ.)

ΑΟ Κορφοβουνίου (Παπαϊωάννου): Κίτσιος, Τάτσης, Βασιλείου, Κοντοδήμας, Παππάς Α. (86' Παππάς Β.), Αποστόλου, Παπαστράτος, Βάσιος (66' Ντάλας), Μεγαδούκας (57' Παππάς Δ.), Σιαφάκας Σ., Σιαφάκας Λ.