Ισόπαλο το ντέρμπι στο Νεοχώρι

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχτηκαν στο Νεοχώρι, ο Αχιλλέας με τον ΑΟ Κλειδίου.

Ισόπαλο αναδείχτηκε το ντέρμπι της 11η αγωνιστικής της Β' ΕΠΣΑ, με τον Αχιλλέα και τον ΑΟ Κλειδίου να μένουν στο 1-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη απώλεια βαθμών, όμως αναδείχτηκαν εν τέλει Πρωταθλητές Χειμώνα, καθώς έχουν 9 νίκες και μία ισοπαλία. Το γήπεδο ήταν αρκετά βαρύ με αρκετή λάσπη, όμως ο ΑΟΚ μπήκε καλύτερα, και αφού απείλησε με ένα άστοχο σουτ του Βασιλάκη στο 10ο λεπτό, άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό, με τον Πάνο Δήμο να σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή έπειτα από αναστάτωση στην άμυνα του Αχιλλέα. Το Κλειδί είχε ακόμα μια καλή στιγμή με σουτ του Ρούσσα που έφυγε άουτ, για να προσπαθήσει να ξαναμπεί στο ματς ο Αχιλλέας με κάποιες στημένες μπάλες χωρίς να τα καταφέρει.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν σε δεύτερο γκολ νωρίς στο 47ο λεπτό, με την προβολή του Μίγδου να φεύγει λίγο πάνω από το δοκάρι, ενώ ο Αχιλλέα με τη σειρά του είχε ένα σουτ του Δήμου στο 52' που έφυγε άουτ. Στο 55ο λεπτό, ο Μίγδος απείλησε ξανά, όταν σούταρε έπειτα από πάσα του Βασιλάκη όμως ο Σιαπέρας αντέδρασε σωστά, για να φτάσουμε στο 63ο λεπτό όταν διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα, με τους Πλακιά, Κωσταδήμα και Γκυζέλη να αλλάζουν την μπάλα, με τελικό αποδέκτη το Δήμου που νίκησε το Μανιφάβα για το 1-1. Στο 69ο λεπτό, μάλιστα ο Αχιλλέας πλησίασε σε νέο γκολ, όταν ο Κωσταδήμας μετά από ωραία προσωπική προσπάθεια πλάσαρε, με το Μανιφάβα να το νικά, ενώ στην αντίπερα όχθη, ο Δήμος, νικήθηκε αντίστοιχα από το Σιαπέρα. Ο γκολκίπερ του Αχιλλέα αντέδρασε σωστά και σε φάουλ του Βασιλάκη στο 80ο λεπτό, για να έχουν οι δύο ομάδες από μία ακόμα καλή στιγμή στα τελευταία λεπτά, με τους Πλακιά και Μίγδο αντίστοιχα, να μην μπορούν όμως να δώσουν τη νίκη στις ομάδες τους, με το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Πετσίνης Δημήτρης - Βασίλα Φωτεινή

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Σιαπέρας, Αρτένις, Σπύρου, Τολιάκης, Κοντούρης, Στόγια, Κολιογιάννης (46' Πάνος), Πλακιάς, Δήμου, Κωσταδήμας, Γκυζέλης (66' Δήμος)

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Α.) : Μανιφάβας Ν., Τσοχαντάρης (46' Δήμος Σ.), Μανιφάβας Ε., Σταμούλης, Μανιφάβας Σ., Κατσαρός (63' Μανιφάβας Α.), Δήμος Π.Α., Βασιλάκης, Δήμος Π., Ρούσσας, Μίγδος