Ισοπαλία με δύο χαμένους στην Ανέζα

Στο 1-1 έμειναν Ανέζα και Φιλοθέη και εξακολουθούν να ανησυχούν για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Ισοπαλία που δεν αφήνει καμία από τις δύο ομάδες ικανοποιημένες βαθμολογικά, είχαμε στο  ματς ανάμεσα στην Ανέζα και τη Φιλοθέη, με τις δύο ομάδες να μην παίρνουν ένα τρίποντο που θα τις απομάκρυνε από την επικίνδυνη ζώνη και να παραμένουν σε περιπέτειες. Στο 15ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι, όμως μετά το γύρισμα του Ακη Παππά, και την ασθενή απόκρουση του Κατσαντούλα, ο Ρούμπος αστόχησε από το πέναλτι. Στο 25ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης άγγιξε το γκολ, όμως το φάουλ του σταμάτησε στο δοκάρι. Η πιο αξιόλογη φάση για τη Φιλοθέη, ήρθε στο 36ο λεπτό, με την κεφαλιά του Μπιρμπίλη μετά από εκτέλεση κόρνερ, να φεύγει άουτ.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 62ο λεπτό, όταν ο Παππάς έστρωσε στον Τσιάπαλη και εκείνος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Η Ανέζα πίεσε για την ισοφάριση και στο 65ο λεπτό, το σουτ του Α. Παππά έφυγε λίγο άουτ. Στο 78ο λεπτό, οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης, όταν μετά από κόρνερ του Μυτικιώτη, ο Μητσαράς, με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-1. Η Ανέζα με άλλο αέρα έψαξε την ολική ανατροπή και στο 82ο λεπτό, ο Ζώης έδωσε στον Α. Παππά, το σουτ του οποίου όμως έδιωξε δύσκολα ο Κατσαντούλας. Στο 88ο λεπτό, η Ανέζα έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Ρούμπος σούταρε, ο Κατσαντούλας απόκρουσε, και ο Φ. Παππάς που πήρε το ριμπάουντ σούταρε αμαρκάριστος άουτ, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται γκολ και βαθμούς.

Διαιτητής : Διονύσης Δημήτρης  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Σαρλής Χρήστος

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου) : Ντούκας, Σκορίλας (75' Zώης), Παππάς Φ., Καραμέτσος (85' Νίκου), Μυτικιώτης, Ρώσσιος, Χουλιάρας, Παππάς Ακ., Ρούμπος, Γκανάρας, Παππάς Θ. (66' Μητσαράς)

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας) : Κατσαντούλας, Τζώρας, Ευθυμίου, Κατσιγιάννης, Τασούλας, Τολιάκης, Παππάς (72' Λαζανάς), Τσιάπαλης, Κύρκος, Μπιρμπίλης, Ζώης