Ισοπαλία χωρίς τέρματα για Κομπότι και Μέλισσα

Στην ισοβαθμία θα παραμείνουν με το κλείσιμο του έτους, Σκουφάς και Μέλισσα, που έμειναν στο 0-0 στο μεταξύ τους παιχνίδι.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στο Σκουφά Κομποτίου και τη Μέλισσα, με τις δύο ομάδες που ήταν ισόβαθμες πριν την αγωνιστική, να κλείνουν τη χρονιά στους 18 βαθμούς, όντας σε απόσταση αναπνοής από την τετράδα. Το παιχνίδι είχε λιγοστές ευκαιρίες, με τους γηπεδούχους να είναι λίγο πιο απειλητικοί, χωρίς όμως να μπορούν να φτάσουν σε κάποιο τέρμα. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι, με το σουτ του Καλαμπόκη στο 14ο λεπτό, να φεύγει άουτ, με το Σκουφά να απαντά στο 22ο λεπτό, όταν ο Παπαγεωργίου πήρε την κεφαλιά από καλή θέση, όμως ο Κατσαντούλας έδιωξε. Στο 35ο λεπτό, ο Παπανδρέου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται, ενώ στο 41ο λεπτό, και πάλι ο Παπαπνδρέου βρέθηκε σε θέση βολής, όμως δε σούταρε όπως θα ήθελε και ο Κατσαντούλας μπλόκαρε.

Στο δεύτερο μισό υπήρχαν ελάχιστες φάσεις στο ματς, με τις δύο ομάδες να βγάζουν νευρικότητα, σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι. Η Μέλισσα έφτασε κοντά στο γκολ, στο 65ο λεπτό, όταν ο Μανιώτης από πλάγια θέση έπιασε καλό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο τελευταίο 20λεπτο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν για ένα γκολ, όμως δεν έφτασαν με αξιώσεις πολλές φορές στην εστία του Κατσαντούλα. Σε μία από αυτές, ο Μαλτέζος, στο 85ο λεπτό, βρέθηκε σε καλή θέση, όμως στη μονομαχία με αμυντικό, ανακόπηκε, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για πέναλτι. Το σκορ, στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε, με το 0-0 να παραμένει και τις ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Μέκιος Σπύρος - Σαρλής Χρήστος

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Βατούγιος, Καραδήμας (60' Παπανδρέου Χ.), Δάσκαλος (69' Στράτος), Παπαγεωργίου, Κασελούρης Π., Καρδάσι, Δήμος, Σιατής (60' Κώτσης), Παπανδρέου Φ., Μαλτέζος, Τσούμαλης (82' Μπούργος)

ΑΕΜ Μέλισσα (Σιαπέρας Γ.) : Κατσαντούλας, Αγόρος (39' Σακκάς), Μαλτέζος, Τσόγκας, Κωτσίλας (77' Δάσκαλος), Σταμούλης, Καλαμπόκης, Κακοχρήστος (82' Τσέτσος), Αβράμης, Μανιώτης, Τρίφι (46' Νούτσος)