Ισοπαλία για ΒΑΟ και Πύρρο και όλα θα κριθούν αύριο

Το πρώτο ματς με τον ΒΑΟ τυπικά γηπεδούχο τελείωσε… ισόπαλο (49-49 και δεν υπάρχει παράταση γιατί τα παιχνίδια είναι διπλά) και πλέον όλα θα κριθούν στο αυριανό παιχνίδι με γηπεδούχο τον Πύρρο.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την πρώτη περίοδο με προβάδισμα 14-13, όμως οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 12-17, πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με 26-30. Στην τρίτη περίοδο ο Πύρρος διατήρησε το προβάδισμα στο σκορ, με τον Βυζαντινό στο τελευταίο δεκάλεπτο, με νταμπλ-σκορ 10-5, να καταφέρνει να πάρει την ισοπαλία με 49-49. Πλέον όλα θα κριθούν στο αυριανό (29/6, 19:00) παιχνίδι στο Κλειστό Γυμναστήριο Τ9 στους Κωστακιούς με γηπεδούχο τον Πύρρο και το νικητή να προκρίνεται στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ.

Διαιτητές: Μίγδος - Γαλήνας

Δεκάλεπτα: 14-13, 12-17, 13-14, 10-5

Πύρρος Αρταίων (Κωσταπαππάς - Πέτσας): Τσιμπερλένιος 4, Γαλαζουλας, Σκορδής 9, Χαλάστρας 8, Σακκάς 12(2), Τράμπας 6, Κατσαουνος 5(1), Ρίζος 3, Θοδωρής, Τσάγκας, Φούκας 2, Γκούντας