Ισοπαλία για Αναργύρους και Μέλισσα

Στην ισοπαλία με 1-1 έμειναν ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, με τη Μέλισσα, με τις δύο ομάδες να έχουν φάσεις για να πάρουν τη νίκη.

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων με τη Μέλισσα, που αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0, όμως η Μέλισσα, που έδειξε μετά από καιρό σφυγμό και σημάδια ανάκαμψης, κόντρα σε μια πολύ ποιοτική ομάδα, αντέδρασε και χάρη σε καταπληκτικό γκολ του Κούση ισοφάρισε, ενώ θα μπορούσε να έχει φύγει με το τρίποντο αφού είχε δοκάρι στο 90'. Οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά ήταν πιο δραστήριοι, και στο 11ο λεπτό, είχαν καλή φάση με ένα σουτ του Μήτσου, που έδιωξε ο επανακάμψας, μετά από καιρό, Νικολάου. Στο 22ο λεπτό, ο Καζναφέρης είχε καλή εκτέλεση φάουλ πο υέφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια, ενώ ο ίδιος παίκτης, στο 31' είχε ένα σουτ, μετά από συνδυασμό με τους Μπαλαδήμα-Χούσο, που πέρασε άουτ. Στο 37ο λεπτό, η Μέλισσα είχε σημαντική ευκαιρία, όταν μετά από λάθος του Σιαπλαούρα, ο Δράκος έφυγε στο τετ α τετ, όμως το πλασέ του έφυγε λίγο άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι απείλησαν και πάλι πρώτοι, όταν στο 50ο λεπτό, μετά από σουτ του Μήτσου που έδιωξε ο Νικολάου, η μπάλα έφτασε στο Γεωργούλα, που με την εστία σχεδόν κενή δεν κατάφερε να σκοράρει, με το Σταμούλη να διώχνει σωτήρια στη γραμμή. Ότι δεν κατάφερε νωρίτερα ο Γεωργούλας το κατάφερε στο 62ο λεπτό, όταν έφυγε στην πλάτη της άμυνας σε τετ α τετ, και νίκησε το Νικολάου, γράφοντας το 1-0. Η Μέλισσα έβγαλε αντίδραση και έφερε το ματς στα ίσα γρήγορα, όταν μετά από κακό διώξιμο, η μόνιμος σκόρερ της ομάδας, Αλέξανδρος Κούσης, με φοβερό διαγώνιο σουτ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Παππά, γράφοντας το 1-1. Στο 78ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, λόγω κόκκινης κάρτας στο Σακκά, με τη Μέλισσα να προσπαθεί στα τελευταία λεπτά να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 90ο λεπτό, ο Κοσταντίνι, σούταρε μέσα από την περιοχή στο δοκάρι, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Πέτσας που είχε περάσει νωρίτερα ως αλλαγή, βρέθηκε σε θέση για γκολ, όμως ο Παππάς με εξαιρετική επέμβαση του στέρησε το γκολ. Οι γηπεδούχοι από τη μεριά τους είχαν μια φάση με τον Κάτσινο που σούταρε άουτ, με το 1-1 να παραμένει ως τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Σαρλής Χρήστος - Βασιλάκης Στέργιος

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Σακκάς Κ., Κόνιαρης, Σιαπλαούρας, Τζίμας, Μπαλαδήμας, Γεωργούλας, Καζναφέρης, Μήτσος, Χούσος (41' λ.τρ. Κάτσινος), Γιαννούλης (55' Κανταρέλης)

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου, Ευαγγελής (70' Ραπούσι), Σταμούλης, Νούτσος, Δάσκαλος, Πολύζος (90' Παππάς), Αγόρος (46' Σαγάνης), Τσιάτσος, Δράκος (88' Πέτσας), Κούσης, Βασίλας (46' Κοσταντίνι)