Ισοπαλία (2-2) για Αγ. Παρασκευή και Τζουμέρκα

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο αγώνας της Ολυμπιάδας Αγ. Παρασκευής με τον ΑΟΚ Τζουμέρκων, στο πλαίσιο της 5ης ημέρας της Β' ΕΠΣ Άρτας.

Στη χθεσινή αναμέτρηση οι ορεινοί προηγήθηκαν δύο φορές στο σκορ, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν και έφτασαν πολύ κοντά στην ανατροπή. Οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι με τον Γιώργο Δήμο με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα άουτ, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν με γκολ στο 25ο λεπτό, με σουτ από το Νίκο Πλεύρη. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Κούσης ισοφάρισε σε 1-1, με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Τσιρώνη.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι απείλησαν ξανά πρώτοι, με σουτ του Γιώργου Δήμου που απέκρουσε ο Καραμπούλας, με τον Νίκο Πλεύρη στο 51ο λεπτό έπειτα από μπαλιά του Στύλιου να βρίσκει δίχτυα και πάλι, με σουτ έπειτα από ωραία ενέργεια και προσποίηση. Η ομάδα της Αγ. Παρασκευής κατάφερε να ισοφαρίσει εκ νέου δύο λεπτά αργότερα, με τον Παπαγιάννη με σουτ από το ύψος του πέναλτι να κάνει το 2-2, ενώ θα μπορούσε να φτάσει και στην ανατροπή, όμως στην ίδια φάση ο Γώτας σημάδεψε δύο φορές το δοκάρι. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά είχαν και ακυρωθέν γκολ για οφσάιντ με τον Γιώργο Δήμο, ξεσπώντας σε διαμαρτυρίες που οδήγησαν σε αψιμαχίες και σε αποβολή των Σερβετά και Λάμπρου με τη λήξη του αγώνα.

Διαιτητής: Παπαμιχαήλ Αποστόλης  Βοηθοί: Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος - Στούπας Χρήστος

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος): Λάμπρου, Λιώλης, Λεκάνης, Παπακώστας, Σερβετάς (80' Χαρπαντίδης), Τσιρώνης, Παπαγιάννης, Δήμος Γ., Παππάς (46' Πανής/ 70' Γώτας), Γεωργούλας, Κούσης (75' Λιόλιος)

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.): Καραμπούλας, Τσιώρης (65' Διονύσης Δ.), Κωνσταντινίδης, Βόιδαρος, Κούρτης, Στύλιος, Χάρος (20' Δήμος Β.), Κατσάνος Π., Πλεύρης Ν., Διονύησης Γ. (78' Πλεύρης Δ.), Διονύσης Ν.