Ισόπαλες στην Ανέζα η γηπεδούχος με την Καμπή

Στο 2-2 έμειναν Ανέζα και Καμπή, με τις δύο ομάδες να χάνουν βαθμούς, στη μάχη που δίνουν για είσοδο στα play-off.

Σε ένα ισορροπημένο ματς, και χάρη σε 4 γκολ που σημειώθηκαν όλα στα δεύτερο μέρος, Ανέζα και Καμπή αναδείχτηκαν ισόπαλες με 2-2, στην έδρα της πρώτης. Το παιχνίδι ήταν αρκετά δυνατό και σε ορισμένες περιπτώσεις σκληρό, και είναι χαρακτηριστικές οι 16 κίτρινες και 3 κόκκινες που έδειξε ο διαιτητής Φάντης, με την ένταση να είναι εμφανής. Το πρώτο γκολ του παιχνιδιού σημειώθηκε στο 47ο λεπτό, όταν ο Μουστακλής πήρε την κεφαλιά μετά από σέντρα από τα πλάγια, και έγραψε το 0-1. Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα στο τέρμα της Καμπής, καθώς δύο λεπτά μετά, ο Ζώης εκμεταλλεύτηκε ασυνεννοησία του Σταμούλη με τον Καρρά, παρενεβλήθη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα, δεν άργησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όταν στο 57ο λεπτό, ο Ζώης έκανε ωραία σέντρα και παράλληλο γύρισμα, ο Μπαλάγκας πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, και με πλασέ έγραψε το 2-1. Τέσσερα λεπτά μετά, η Ανέζα έμεινε με παίχτη λιγότερο λόγω απευθείας κόκκινης κάρτας που δέχτηκε ο Κωτσαρίνης για χτύπημα εκτός φάσης σε αντίπαλο. Ένα τέταρτο μετά, επήλθε αριθμητική ισορροπία στο παιχνίδι, καθώς έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο ο Βλάρας με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η Καμπή, κυνήγησε στο υπολειπόμενο χρόνο της ισοφάριση, και τη βρήκε δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90', όταν ο Μουστακλής αρχικά δεν μπόρεσε με κεφαλιά να σκοράρει, ο Γόγολος όμως με σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2. Στο χρόνο που απέμενε δεν άλλαξε κάτι, πέραν από το ότι η Καμπή ολοκλήρωσε το ματς με 9 ποδοσφαιριστές, λόγω δεύτερης κίτρινης που αντίκρουσε ο Παπασπύρου.

Διαιτητής : Φάντης Παναγιώτης  Βοηθοί : Σιατής Κωνσταντίνος - Τράμπας Θωμάς

ΠΑΣ Ανέζα (Μπέτσας) : Τσαμπάς, Μυτικιώτης, Ντιβέρης, Ντούλας, Κωτσαρίνης, Μπαλάγκας, Παπανδρέου (46' Παπαγεωργίου), Στεργίου, Τσαμπάς Π., Γεωργίου, Ζώης (80' Στεργίου Ηλ.)

ΑΕ Καμπής (Σαραντάρης) : Σταμούλης, Βλάρας, Σαραντάρης (51' Λάκκας), Καρράς, Ντούπης, Θεοδώρου, Γόγολος, Παπασπύρου, Μουστακλής, Πουλιάνος, Νάστος (22' Σταμάτης)