Μεγάλο διπλό με ανατροπή στο τέλος για την ΑΕ Καραϊσκάκης

Μεγάλη ανατροπή για την ΑΕ Καραϊσκάκης μέσα στην Κέρκυρα, γύρισε μέσα σε τρία λεπτά το εις βάρος της 1-0, παίρνοντας με χρυσό σκόρερ τον Τσάκαλο, τη νίκη, με 1-2.

Ώρες delivery  07:00 - 22:00

Η ΑΕ Καραϊσκάκης ήθελε τη νίκη στο ματς, για να δώσει συνέχεια στο σερί θετικών αποτελεσμάτων που έχει, μπήκε καλύτερα στον αγώνα και είχε την υπεροχή και κατοχή της μπάλας, δυσκολευόταν όμως να δημιουργήσει ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Αστέρα. Η πρώτη καλή φάση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 40ο λεπτό, όταν μετά από ωραίο συνδυασμό Κόλινς-Χαρτσιά-Παπανίκου, ο τελευταίος σούταρε, όμως ο Ρηγανάς έδιωξε σε κόρνερ. Λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, ο Καραγιαννίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, όμως απέναντι από το Ρηγανά σημάδεψε εκτός εστίας.

Στην επανάληψη, η ΑΕ Καραϊσκάκης κυνήγησε ένα γκολ, όμως οι γηπεδούχοι ήταν πολύ επικίνδυνοι επιθετικά, έχοντας μάλιστα και δοκάρι με κεφαλιά του Τσιάβου, στο 55ο λεπτό του παιχνιδιού. Πέντε λεπτά μετά, ο Ντατίδης έχασε σπουδαία ευκαιρία, όταν από πλεονεκτική θέση, νικήθηκε από το Ρηγανά. Στο 72ο λεπτό, ήρθε μια φάση που παραλίγο να καταδικάσει την αρτινή ομάδα. Από φάση διαρκείας, αμυντικός των γηπεδούχων φάνηκε να διώχνει την μπάλα με το χέρι μπροστά στο τέρμα, ο διαιτητής άφησε το παιχνίδι να εξελιχτεί, και σα να μην έφτανε αυτό, στην κόντρα ο Γεωργοπάλης άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα, κάνοντας το 1-0. Οι παίχτες του Νίκου Θεοδοσιάδη δεν πτοήθηκαν, και βγήκαν την επίθεση, για να φτάσουμε στο 87ο λεπτό, όταν ο προωθημένος Καραγιαννίδης βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, και πλάσαρε για το 1-1. Ο ίδιος παίχτης είχε τεράστια ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του, στην αμέσως επόμενη φάση, όμως δεν τα κατάφερε, Αυτό ωστόσο, συνέβη στο 91ο λεπτό, όταν η χρυσή αλλαγή του Θεοδοσιάδη, Άγγελος Τσάκαλος, πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή ,στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, και χαρίζοντας μια σπουδαία νίκη στην ομάδα του, που πλησίασε στις πρώτες θέσεις καθώς οι τρεις πρωτοπόροι είχαν στραβοπατήματα.

Διαιτητής : Ρούσσος-Μπεκερτζής Γιώργος  Βοηθοί : Κωνσταντίνου Ηλίας - Τσόγκας Άγγελος

ΑΕ Καραϊσκάκης (Θεοδοσιάδης) : Σιαράβας, Παπανίκου, Λάμπρου (76' Καψάλης), Αβραμίδης, Καραγιαννίδης, Κόλλινς, Ντατίδης, Γούλας (65' Τσάκαλος), Γυφτοκώστας, Χαρτσιάς, Μαζιώτης (92' Ηλίας)

Αστέρας Πετριτή : Ρηγανάς, Πολύζος (31' Καλούδης), Λέσσης Π. (87' Στούπας Σ.), Τσιάβος, Πάγκαλης, Γράντος, Γεωργοπάλης Ν., Τόμπρος, Στούπας (67' Ρούμπος), Μάμαλος, Γαστεράτος