Ισόπαλες η Προοδευτική με την ΑΕΞ

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν στη Γραμμενίτσα, η τοπική ομάδα με την ΑΕ Ξηροβουνίου.

Στο 1-1 έμειναν Προοδευτική Γραμμενίτσας και ΑΕΞ στο σημερινό μεταξύ τους παιχνίδι, σε ένα αποτέλεσμα που δε βολεύει ιδιαίτερα καμία από τις δύο ομάδες. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, όταν ο Τρούλλης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα τον Ψεύτη, για το 0-1. Στο 20ο λεπτό, ο Μπιθυκούκης βρέθηκε σε καλή θέση, έκανε το πλασέ όμως ο Στέφου αντέδρασε σωστά, ενώ στο 28ο λεπτό, ο Πλατογιάννης για την ΑΕΞ σούταρε άουτ. Στο 35ο λεπτό, ο Τρούλλης εκτέλεσε απευθείας φάουλ, με τον Ψεύτη να αντιδρά σωστά. Τελευταία φάση στο πρώτο μέρος, ένα ακόμη σουτ του Μπιθυκούκη, το οποίο βρήκε εκ νέου το Στέφου σε ετοιμότητα.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 58ο λεπτό, όταν ο Σκορίλας σέντραρε, ο Νάσης σημάδεψε με κεφαλιά το δοκάρι, όμως η μπάλα επέστρεψε στον Μπιθυκούκη που με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό 1-1. Στο 80ο λεπτό, ο Τρούλλης είχε ένα σουτ που σταμάτησε στον Ψεύτη, ενώ τρία λεπτά μετά, απείλησε με δεύτερο γκολ για την Προοδευτική ο Μπιθυκούκης, όμως η προσπάθειά του πέρασε άουτ. Η ΑΕΞ είχε δύο αποβολές αφού με τη λήξη ο Θάνος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, ενώ αποβλήθηκε και ο Ντούκα που βρισκόταν στον πάγκο της ομάδας.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Καραγιάννης Θοδωρής

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζάς) : Ψεύτης, Σκορίλας, Κάτσινος, Βούλγαρης (64' Παπασπύρου), Νάσης, Μπασιάκος, Φώτης, Παππάς (40' Πανέτας), Μπθυκούκης, Καυκιάς, Τσόλης

ΑΕ Ξηροβουνίου (Καρράς) : Στέφου, Νούτσος (16' λ.τρ. Παππάς Μ), Σιαμέτης, Θάνος, Καλεύρας, Μανδουραράκης, Μπατίλας (68' Τσιάπαλης), Παππάς Θ., Τρούλλης, Πλατογιάννης (84' Γκυζέλης)