Η Ολυμπιάδα απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον ΠΑΣ στην Ανέζα

Η Ολυμπιάδα έβαλε δύσκολα χθες στον ΠΑΣ Ανέζα, από τον οποίον απέσπασε ισοπαλία στην έδρα του.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς με στόχο να συνεχίσουν το σερί των νικηφόρων αποτελεσμάτων, και απείλησαν στο πρώτο τέταρτο με σουτ του Γ. Σιώζου έξω από τη μεγάλη περιοχή που πέρασε άουτ και σουτ του Λευτέρη Ρώσσιου, το οποίο μπλόκαρε ο Σάνη. Οι φιλοξενούμενοι όμως ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, όταν στο 25ο λεπτό, από βαθιά μπαλιά του Παχούλα, ο Τζελιλάι βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ και δεν αστόχησε για το 0-1. Οι παίχτες του ΠΑΣ προσπάθησαν να ισοφαρίσουν πριν το πρώτο ημίχρονο, όμως το σουτ του Άκη Παππά πέρασε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη, και με την είσοδο του Ρούμπου οι γηπεδούχοι έγιναν πιο επικίνδυνοι και αφού απείλησαν με τον Ανδρέα Χουλιάρα που σούταρε λίγο δίπλα από το δοκάρι, κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 στο 52ο λεπτό, με ωραίο σουτ του Ρούμπου έξω από τη  μεγάλη περιοχή. Ενδιάμεσα, σουτ του Τζελιλάι, το μπλόκαρε ο Τσαμπάς. Μετά το γκολ της ισοφάρισης, ο ΠΑΣ Ανέζα πίεσε για την ανατροπή, όμως στο 60', σουτ του Γ. Σιώζου που κόντραρε πέρασε δίπλα από την εστία, ενώ στο 70', από ατομική προσπάθεια του Ρώσσιου, οι αμυντικοί έδιωξαν πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα της ομάδας του. Λίγο άουτ πέρασε η μπάλα και στην κεφαλιά του Ρώσσιου, έπειτα από κόρνερ του Σιώζου, ενώ στην τελευταία καλή στιγμή του ΠΑΣ για το γκολ που θα του χάριζε το τρίποντο της νίκης, ο Σάνη απέκρουσε με δυσκολία τη μπάλα σε απευθείας χτύπημα φάουλ του Ρώσσιου, ο οποίος στάθηκε άτυχος στον χθεσινό αγώνα.

Διαιτητής: Μπαΐλης Νίκος  Βοηθοί: Μέκιος Σπύρος - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου): Τσαμπάς, Χουλιάρας Ν., Μυτικιώτης, Παπανίκου, Παππάς Φ., Μπάφας (75' Χουλιάρας Κ.), Χουλιάρας Α., Παππάς Ακ., Σιώζος Γ., Νίκου Ε. (46' Ρούμπος), Ρώσσιος Ε.

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Μαργώνης): Σάνη, Καλόγηρος, Παπακώστας, Βαγγελής, Παχούλας, Δήμος Κ., Παπανδρέου Φ., Θεοδώρου, Πάνος, Τζελιλάι, Τρίφι