Η Καμπή ισοφάρισε τον Αίαντα στη Ράχη στο 90' και εξασφάλισε την 3η θέση

Ο Νίκαρης με γκολ στο 90' κατάφερε να δώσει στην ομάδα του την τρίτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος!

Η ΑΕ Καμπής που έπαιζε σήμερα για δύο αποτελέσματα στη Ράχη κατάφερε να ισοφαρίσει στο 90' τον Αίαντα και να πάρει με αυτό τον τρόπο τον ένα βαθμό που χρειαζόταν ώστε να καταλάβει την τρίτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, η οποία θα την φέρει αντίπαλο στα play-off του πρωταθλήματος κατά πάσα πιθανότητα με τη Δόξα, από την οποία έχασε την Τετάρτη την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου στα διαδικασία των πέναλτι, ένα ζευγάρι που σε 4 αναμετρήσεις φέτος μετρά 4 ισοπαλίες!

Όσον αφορά την σημερινή αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, με τον Αντωνίου να σεντράρει και τον Δόση με κεφαλιά να κάνει το 1-0. Η απάντηση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 21ο λεπτό, όταν από λάθος γύρισμα προς τον Γ. Θεμελή που αγωνίστηκε ως τερματοφύλακας σήμερα, ο Μπακοδήμος το εκμεταλλεύτηκε και έκανε το 1-1. Ο Αίας αφού απείλησε στη συνέχεια με το Δόση που σούταρε λίγο άουτ, πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ στο ημίωρο, με τον Θ. Μπέτσα να βρίσκει τον Κορέλη στην περιοχή που με σουτ πέτυχε το 2-1. Μάλιστα ο νεαρός Μπέτσας λίγα λεπτά αργότερα από δημιουργός παραλίγο να γίνει σκόρερ, όμως με κεφαλιά μετά από σέντρα του Σιαπάτη, είδε τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να χάνουν ευκαιρίες για τρίτο τέρμα που θα τους έδινε σημαντικό προβάδισμα για να πάρουν τη 10η νίκη τους στο πρωτάθλημα, όμως το σουτ του Σάλλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια, ενώ ο Κορέλης νικήθηκε από τον Γιαννάκο σε τετ-α-τετ. Τελικά, το γκολ ήρθε από την Καμπή των απουσιών, που καιγόταν για το θετικό αποτέλεσμα, στο 90ο λεπτό, με τον Γεροδήμο σε ρόλο σέντερ φορ να βρίσκει το Νίκαρη, ο οποίος με σουτ από πλάγια θέση σημείωσε το 2-2. Τέλος, να αναφέρουμε ότι ο Δ. Τζουμάκας που στο 15ο λεπτό τραυματίστηκε στο χείλος, μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο για ράμματα, με τις ευχές όλων για ταχεία ανάρρωση.

Διαιτητής: Αθανασίου Άγγελος  Βοηθοί: Βασιλάκης Στέργιος - Βασίλα Φωτεινή

Αίας Ράχης (Παλιάτσος): Θεμελής Γ., Καλαμπαλίκης, Σιαπάτης (66' Ανυφαντής), Βίτσιος, Κατέρος, Αβραμίδης, Ευαγγέλου, Μπέτσας (66' Σάλλας), Κορέλης, Αντωνίου, Δόσης

ΑΕ Καμπής (Γιάννος): Γιαννάκος, Παλιάτσος, Γόγολος, Σταμάτης, Στούπας Χ., Κίτσιος (70' Γεροδήμος), Μπακοδήμος, Τζουμάκας Δ. (15' λ.τρ. Παππάς), Δήμος, Σταμάτης Σωτ., Νίκαρης