Η Αναγέννηση Αρταίων κέρδισε 1-0 σε φιλικό τον Σκουφά

Φιλική νίκη με 1-0 απέναντι στον Σκουφά πήρε η ομάδα της Αναγέννησης Αρταίων.

Ένα γερό αγωνιστικό τεστ ήταν αυτό για τη νέα ομάδα της Αναγέννησης Αρταίων, καθώς αγωνίστηκε απέναντι στον πρωταθλητή Σκουφά Κομποτίου, ο οποίος φέτος θα αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Στο γήπεδο για ακόμη ένα παιχνίδι της Αναγέννησης, αν και φιλικό, βρέθηκε τριψήφιος αριθμός θεατών.

Ο Σκουφάς είχε την κατοχή στον αγωνιστικό χώρο, όμως η ομάδα της Αναγέννησης ήταν δυνατή στο ανασταλτικό κομμάτι, και ακόμα και όταν ο προπονητής της Αποστόλης Γούσης στα τελευταία λεπτά του αγώνα προχώρησε σε μαζικές αλλαγές, η ομάδα του κατάφερε και κράτησε το μηδέν στην άμυνα και πήρε τη φιλική νίκη. Το γκολ σημειώθηκε στο 25ο λεπτό και αφού ο Νίκαρης κέρδισε πέναλτι από τον Βλάχο, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος στέλνοντας στην άλλη γωνία τον Παπαχρήστο (φωτο), πετυχαίνοντας το 1-0 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Γεωργούλας Βαλάντης

Αναγέννηση Αρταίων (Γούσης): Ντεκούλης, Τριαντάφυλλος, Δερβίλης, Κόνιαρης, Σακκάς, Νίκαρης, Καλόγηρος, Στέργιος, Αντωνίου Β., Δεληκούρας, Τζαλοκώτσας
αγωνίστηκαν και οι: Ρώσσος, Μανθιός, Μπαλαούρας, Γεωργακόπουλος, Αντωνίου Μ., Παπαθανασίου, Τσαμπάς

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης): Παπαχρήστος, Καλπακούλας, Σχισμένος, Θεοδωρής, Βλάχος, Παρράς, Βερλέκης, Χρηστογιάννης, Τσίρος, Νταλάκας, Σταμούλης
αγωνίστηκαν και οι: Μαλαμής, Τσιάπαλης, Πέτσας, Καζέλης, Κρίκας, Νικολαϊδης, Ραμάϊ