Πέμπτη σερί ήττα για τον Αχιλλέα

Ήττα για τον Αχιλλέα Νεοχωρίου την Κυριακή (23/2) από την ομάδα του Ιωνικού Αγρινίου με 58-62.

Για ακόμη ένα παιχνίδι η ομάδα του Νεοχωρίου παρουσίασε το κακό της πρόσωπο, με κακές περιστροφές στην άμυνα και βιαστικές, χωρίς οργάνωση, επιλογές στην επίθεση, τα οποία έφεραν την ήττα με 58-62. Σε αυτό το γεγονός συνετέλεσε και η αποβολή του Θεοδώρου, του μοναδικού πλέι μέικερ της ομάδας (τεχνική ποινή & αντιαθλητικό φάουλ) στο 3ο δεκάλεπτο. Στον Αχιλλέα έχουν πολλά παράπονα από τους διαιτητές του αγώνα, οι οποίοι φόρτωσαν τους 7 από τους 9 παίχτες που χρησιμοποιήθηκαν με 3 φάουλ στο α' ημίχρονο (!), κάτι που εξαγρίωσε και τον κόσμο που παραβρέθηκε στο κλειστό Νεοχωρίου για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση, δημιουργώντας μία τρομερή ατμόσφαιρα. Πλέον ο Αχιλλέας χρειάζεται 2 νίκες στα εναπομείναντα δύο παιχνίδια που έχει να δώσει με ΑΟ Αγρινίου Β (εντός) και ΓΕ Αγρινίου Β (εκτός), αν θέλει να αποφύγει την περιπέτεια των play-out.

Διαιτητές: Εδιαρόγλου - Μπάκος

Δεκάλεπτα: 15-16, 31-30, 44-44, 58-62

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Γιαννάκης): Σκληβανίτης 10, Σιαπέρας Ζ. 12, Ματσίρας 2, Ρούσσας 2, Αρχιμανδρίτης 9, Θεοδώρου 8(2), Σαπέρας Β. 2, Σιατής 8(2), Μόσιαλος 5

ΠΑΣ Ιωνικός 80' (Καρέτσος): Καραπάνος 1, Σκέντος, Γερονίκος 8(2), Ρούσσης 7, Μπλίκας 2, Φραγγελάκης 3(1), Ακριτίδης 2, Βελαώρας 3, Γαλάνης, Καλαμπαλίκης 4, Μπατζαλής Π. 17, Πετρόπουλος 13