Η ΑΕΞ πέρασε και από το Νεοχώρι με 1-3

Η δεύτερη στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, ΑΕ Ξηροβουνίου, με τρία τέρματα στο δεύτερο μέρος, επικράτησε στο Νεοχώρι του τοπικού Αχιλλέα με σκορ 1-3.

Στο α' ημίχρονο το παιχνίδι είχε λίγες αξιόλογες φάσεις μπροστά στα δύο καρέ. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τους Άρη Δόση και Νίκου, ενώ οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν με στημένα, ενώ ο Βούλγαρης είχε ένα σουτ, το οποίο σταμάτησε με τα πόδια ο Αλεξίου.

Στην επανάληψη η ΑΕΞ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 65', όταν ο Δόσης έσπασε για τον Γρύλλη, ο οποίος έκανε το 0-1. Στο 68' οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον Κυριαζή, ένα γκολ που προήλθε από πίεση του Δόση και λάθος της άμυνας του Αχιλλέα. Στο 89' οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν με κεφαλιά του Πάνου, έπειτα από σέντρα του Λούκα. Στις καθυστερήσεις όμως ο Άρης Δόσης, με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Διαιτητής: Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί: Πετσίνης Δημήτρης - Παπαμιχαήλ Αποστόλης

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος): Χαλκιάς, Κολιογιάννης (78' Νάσος), Κοστρένι, Στόγια, Τολιάκης Γ. (76' Τολιάκης Π.), Αρτένις (71' Πάνος), Τσέλα, Νάτσιος, Δήμου (77' Ανδρέας), Βούλγαρης, Λούκα

ΑΕ Ξηροβουνίου (Παππάς): Αλεξίου, Γκυζέλης (65' Νταλάκας), Ανυφαντής, Καλιακάτσος (46' Πλακιάς), Βίτσιος (85' Σιαμέτης), Κοσταντίνι, Γρύλλης, Κυριαζής (80' Μητροπάνος), Δόσης Αρ., Νίκου, Γιαννούλης