«Χ»ορταστικό ματς στο β' ημίχρονο στην Ανέζα

Με ισοπαλία ξεκίνησαν τις φετινές τους υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας, ΠΑΣ Ανέζα και Ολυμπιακός Καλοβάτου.

Στο α' ημίχρονο διεξήχθη ένα παιχνίδι κέντρου χωρίς αξιόλογες φάσεις, με τους Ρώσσιο και Νίκαρη να έχουν τις καλύτερες στιγμές για την ομάδα τους. Στο β' ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κέρδισαν έμμεσο, η μπάλα κατέληξε στον Κοτρότσιο και αυτός με σουτ έκανε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν έξι λεπτά αργότερα, με τον Θεμελή να εκτελεί φάουλ από τα αριστερά και ο Νίκαρης με κεφαλιά να κάνει το 1-1. Στα μισά του β' μέρους ο Θεμελής είχε ένα σουτ, το οποίο απέκρουσε ο Γεωργάκης σε κόρνερ, για να φτάσουμε στο 81ο λεπτό, όταν ο νεοαποκτηθείς Αβραμίδης έκανε επέλαση από τα δεξιά, συνέκλινε προς τα μέσα και με σουτ με το αριστερό πέτυχε το 2-1. Μάλιστα, λίγο αργότερα ο Κοτρότσιος έκανε σουτ, ο Κατσούλας δεν κατάφερε να μπλοκάρει, όμως ο Νίκου από κοντά έκανε «τσαφ» και δεν κατάφερε να κλειδώσει τη νίκη για την ομάδα του. Τελικά, στο 87ο λεπτό, ο Ολυμπιακός κέρδισε κόρνερ, από το οποίο η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι στον Πέτρο Θεμελή που από κοντά έκανε το 2-2, χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΠΑΣ Ανέζα (Φώτου): Γεωργάκης, Αβραμίδης, Μυτικιώτης, Παύλου Χ. (64' Νίκου), Ρώσσιος Γ., Ιωάννου, Ρούμπος, Ρώσσιος Ε., Λάζαρος (90' Αδαμίδης), Κοτρότσιος, Γεροκώστας (67' Ντούλας)

Ολυμπιακούς Καλοβάτου (Θεμελής Π.): Λαζανάς (46' Κατσούλας), Καλαμπαλίκης, Σιαπέρας (84' Χαϊντάρι), Τζιώρας, Κιούρα, Τόλης, Δάρδας, Βίτσιος, Τσώλης (52' Θεμελής Π.), Νίκαρης, Μπιρμπίλης