Χωρίς νίκη τελείωσε τον α' γύρο η Κ19

Δεν κατάφερε να αποσπάσει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Αιγινιακό, στο γήπεδο της ΕΠΣ Πιερίας η ομάδα Νέων του Καραϊσκάκη.

Η Κ19 του Καραϊσκάκη που παρατάχθηκε χωρίς τον επαγγελματία πλέον Κούση και έχασε με τραυματισμό από νωρίς τον Χύσο, είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας, χωρίς όμως να συνδυαστεί με κάτι το ουσιαστικό, πέρα από ένα καλό σουτ του Μαργώνη που πέρασε λίγο άουτ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ και να κάνουν το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής, με την αρτινή ομάδα μάλιστα λίγα λεπτά αργότερα να μένει με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μάρκος για εξύβριση.

Κ19 Καραϊσκάκης (Σφήκας): Μπούκας, Κακιώνης, Μήτσιος, Θεμελής (71' Τσίρκας), Παππάς, Χύσο (20 λ.τρ. Αρτέμης), Μάρκος, Νούτσος, Καζέλης, Μαργώνης, Ροβίνας