Χωρίς Λεμονή και Χατζητερζόγλου ο ΟΦΙ στην Άρτα

Στην Άρτα, για να αντιμετωπίσει αύριο τον Καραισκάκη, βρίσκεται ο ΟΦΙ.

Η αποστολή του ΟΦΙ θα προπονηθεί σήμερα στο γήπεδο της Φιλιππιάδας, ενόψει του αυριανού (7/3, 13:45) ματς κόντρα στον Καραϊσκάκη. Στον πρώτο γύρο στο Βουζουνεράκειο οι δύο ομάδες είχαν έλθει ισόπαλες 2-2, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο (το πλουσιότερο πρώτο ημίχρονο στο πρωτάθλημα μέχρι τώρα), ενώ θυμίζουμε ότι το 2018 ο ΟΦΙ απέκλεισε από το κύπελο τον Καραϊσκάκη με 1-0 στο Παγκρήτιο. Αυτή είναι η προϊστορία των δύο ομάδων, που θα έρθουν αύριο για τρίτη φορά αντιμέτωπες, όπως τρίτη φορά θα έρθει αντιμέτωπος ο ΟΦΙ με ομάδα που κοουτσάρει ο Γιάννης Μάγγος, αφ' ότου έφυγε από τον ΟΦΙ. Ο ΟΦ Ιεράπετρας πάντως, αν και σε όλα τα εκτός έδρας ματς κρατούσε την ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο, στο τέλος έφευγε με άδεια χέρια και μάλιστα χάνοντας τα πέντε από αυτά στο γκολ.

Για το αυριανό παιχνίδι η ομάδα της Ιεράπετρας έχει δύο μεγάλες απουσίες λόγω τραυματισμών, αυτές των Καλούδη Λεμονή και Οκάν Χατζητερζόγλου. Η αποστολή που επέλεξε ο Τιμόθεος Καβακάς αποτελείται από τους εξής 20 ποδοσφαιριστές: Αθανασόπουλος, Μανουσάκης, Σμίλτος, Μασουέρο, Περδίκης, Χιντζίδης, Αρναούτογλου, Φουάσης, Πριόνας, Καψάλης, Βογιατζής, Τεγούσης, Γκίνη, Μπαράτα, Αποστολίδης, Ντάλα Κόστα, Κούστα, Κοτόπουλος, Τσιλιγγίρης και Ντούνης. Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Λεμονής, Χατζητερζόγλου, Σέχου, για λόγους τακτικής οι Παπαδόπουλος, Ζήσης, Αρσενίδης, Χατζηπιρπιρίδης, Γκέγκολι, Κόντσι και Παπαδάκης, καθώς και οι Καπίας, Τσακμάκης, Χρυσοφάκης που δεν υπολογίζονται από τον προπονητή.