Χατ-τρικ ο Βασιλάκης, 4-0 το Κλειδί την Ολυμπιάδα

Ο ΑΟ Κλειδίου του Αχιλλέα Μανιφάβα νίκησε 4-0 την Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής, με τον αρχηγό Πέτρο Βασιλάκη να πετυχαίνει τρία γκολ!

Στην κορυφή έχοντας το απόλυτο συνεχίζει η ομάδα του Κλειδίου, η οποία στο σημερινό παιχνίδι με την ομάδα της Αγ. Παρασκευής είχε μεγάλο πρωταγωνιστή τον αρχηγό της Πέτρο Βασιλάκη που σημείωσε τρία γκολ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και απείλησαν πρώτοι με τον Κατσαρό, ο οποίος σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Λάμπρου να αποκρούει εντυπωσιακά, όπως συνέβη και από σέντρα-σουτ του Πάνου Α. Δήμου. Στην επόμενη καλή τους στιγμή, στο 10ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Βασιλάκη, ο οποίος ύστερα από τακουνάκι του Φελέκη με υπέροχο πλασέ έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας για το 1-0. Στο 27ο λεπτό, οι γηπεδούχοι που συνέχισαν να έχουν την υπεροχή διπλασίασαν τα τέρματά τους, με τον Φελέκη να στέλνει και αυτός τη μπάλα στο παραθυράκι με πλασέ από πλάγια θέση και να κάνει το 2-0. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι που παρατάχθηκαν με απουσίες στο σημερινό παιχνίδι ανέβηκαν ψηλά, στην προσπάθεια τους να σκοράρουν και μπουν ξανά στο παιχνίδι, όμως ο Τζελιλάι αρχικά είχε ένα σουτ που πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια έπειτα από στημένη φάση, ο Νίκος Μανιφάβας του αρνήθηκε το γκολ. Η Ολυμπιάδα είχε ακόμη μία καλή στιγμή ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γιώργου Δημου, όμως ο Παχούλας με καρφωτή κεφαλιά είδε τη μπάλα να περνά δίπλα από το κάθετο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στις ευκαιρίες με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σταμούλη, ο οποίος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έχασαν νέα ευκαιρία να μειώσουν, όταν από μακρινή εκτέλεση φάουλ του Παπαμιχαήλ, ο Γιώργος Δήμος με γυριστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ. Ότι δεν κατάφεραν οι παίκτες της Ολυμπιάδας το πέτυχαν οι γηπεδούχοι στο 68ο λεπτό, όταν από σέντρα του Πάνου Α. Δήμου, ο Βασιλάκης με κεφαλιά σημείωσε το 3-0, σφραγίζοντας τη νίκη για την ομάδα του. Μάλιστα δέκα λεπτά αργότερα ο Βασιλάκης με πλασέ έξω από τη μεγάλη περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 4-0, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με χατ-τρικ. Στο 86ο λεπτό, ο ΑΟΚ είχε ακόμη μία ευκαιρία να σκοράρει, με τον Κοίλια ύστερα από πάσα του Πάνου Α. Δήμου να αστοχεί εξ επαφής από το δεύτερο δοκάρι.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Λάμπρου Χάρης - Στούπας Παύλος

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Α.): Μανιφάβας Ν., Μανιφάβας Α. (70' Νούτσος), Σταμούλης, Μανιφάβας Σ., Μανιφάβας Ε. (85' Καλονίκης), Δήμος Π-Α., Βασιλάκης, Ρούσσας, Φελέκης (80' Κοίλιας), Κατσαρός (84' Χάρος), Δήμος Π.

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Δήμος-Βέτσιος): Λάμπρου, Παπαθανασίου, Παχούλας, Σμύρης, Πανής, Παπαμιχαήλ, Τζελιλάι Λ., Δήμος Γ. (81' Ντογκανι), Κούσης (75' Σιαπάτης), Μπόνιος (65' Μουσαβερές), Τζελιλάι Τζ.