Χάλκινος ο Οικονόμου στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων!

Σπουδαία επιτυχία για τον αρτινό αθλητή!

Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 60 κ., κατέκτησε ο Στέφανος Οικονόμου στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων 2022 που διεξήχθη στη Σόφια της Βουλγαρίας! Μία σπουδαία επιτυχία για την Άρτα και τον αρτινό αθλητισμό, αλλά και μία ιστορική διάκριση για την Ελληνική Πυγμαχία σε Ευρωπαϊκό επίπεδο! Ο αρτινός πυγμάχος του ΣΠΑ "Τλασίμαχος ο Αμβρακιώτης" στην πορεία του για το μετάλλιο, αρχικά νίκησε τον Μολδαβό Ivan Cernioglo και στη συνέχεια τον Ισραηλινό Omar Lawabna, αλλά ηττήθηκε στα σημεία από τον Βούλγαρο Πρωταθλητή, Toni Metodiev Iliev, και δεν κατάφερε να περάσει στον μεγάλο τελικό.

Στέφανε τα θερμά μας συγχαρητήρια και σου ευχόμαστε το μέλλον σου στην πυγμαχία να είναι λαμπρό, όπως και το ξεκίνημα της καριέρας σου! Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν φυσικά και στον προπονητή του Γιώργο Μίχο!